Następny mecz

Lipniczanka Lipnica
vs
CARTUSIA 1923
01 wrzesień 2019, godz. 15:00 Lipnica

W środę, 8 listopada na stadionie GKS Cartusii odbył się zaległy mecz 11 kolejki spotkań grupy Gdańsk 2 Juniorów Młodszych B1 pomiędzy GKS Cartusia 1923 a klubem FC Gowidlino. Choć wynik końcowy spotkania nie był korzystny dla gospodarzy to jednak w zespole gości zagrali nieuprawnieni zawodnicy, przez co klub z Gowidlina został ukarany przez PZPN walkowerem. 

 

     

3 : 0

(walkower)

Na boisku nie było widać znacznej przewagi jednej bądź drugiej strony, jednak szybkie kontry Gowidlina łamały linię obrony Kartuz. Już w 20 minucie tracimy pierwszą bramkę. Z kolei nasze ataki dosyć skutecznie były zatrzymywane przez obronę gości. Wydawało się, że gospodarzom brakuje pomysłu na grę. O tym, że zawodnikom nie brakowało woli walki i zaciętości świadczą choćby kary - tylko w pierwszej połowie sędzia czterokrotnie sięgał po żółtą kartkę. Choć nie zawsze były przewinienia w grze... Do końca pierwszej części gry raczej skupialiśmy się na defensywie.

Druga połowa, jak zawsze w wykonaniu Cartusii wyglądała zgoła odmiennie. Było więcej zdecydowanych akcji, ale nie brakowało też bardzo nerwowych sytuacji. W 55 minucie kapitan Cartusii Gabriel Hirsz otrzymuje czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Cóż - z sędzią się nie dyskutuje. Od tej pory podopieczni Karola Cichonia musieli dać z siebie więcej niż 100%. Chwilę później za Macieja Hoefta na boisko wchodzi Przemek Sarach. Ciągle potrafimy podejść wysoko pod bramkę Gowidlina, ale ciągle brakuje skuteczności. W 63 minucie tracimy drugą bramkę. W naszym zespole kolejna zmiana - za Szymona Poroszewskiego wchodzi Błażej Spitulski. Nowe siły i świeża energia pomimo osłabienia pozwala nam na częstą grę ofensywną. Goście zaczynają się gubić - zmęczenie i przenikliwe zimno daje o sobie znać.... Jednak gra trwa nadal. W 70 minucie Przemek Sarach w końcu pokonuje po raz pierwszy bramkarza Gowidlina. Pomimo doliczenia 3 minut nie zdołaliśmy już zmienić wyniku meczu. 

Po meczu okazało się jednak, że w zespole FC Gowidlino znaleźli się nieuprawnieni zawodnicy. Sędzia ma wówczas obowiązek umieszczenie tej informacji w protokole. Po tygodniu czasu Pomorski PZPN zgodnie z obowiązującymi przepisami ukarał zespół FC Gowidlino walkowerem, wobec czego gospodarzom meczu - GKS Cartusia 1923 przyznano zwycięstwo 3:0.