vs
Zawisza Bydgoszcz
30 marzec 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

Do przerwy goście z Kiełpina dominowali na boisku. Prowadzenie objęli w 15 minucie meczu po wybiciu rzutu wolnego z ponad 25 metrów. Górna piłka lecąca pod porzeczkę, ze święcącym w oczy słońcem nie należała do łatwych w obronie. Choć bramkarz Cartusii Filip Petka cofając się do bramki w ostatniej chwili wybił ją w górę, jednak za bardzo cofnięty skierował ją pod porzeczkę własnej bramki. To właśnie jemu sędzia przypisał tę bramkę.

Mecz 12 kolejki spotkań grupy Gdańsk 2 Juniorów Młodszych B1 pomiędzy zespołami Cartusia 1923 i Amator Kiełpino odbył się 4 listopada na kartuskim stadionie. Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gości. Próby oddania strzałów przez naszych zawodników były bardzo skutecznie blokowane. Za to skuteczność Kiełpina w grze ofensywnej była bardzo wysoka. Wykorzystywali niecelność naszych podań i brak pomysłu na rozegranie piłki.

2 : 1

(0:1)

Druga połowa wyglądała już znacznie inaczej. Wola walki zawodników Cartusii 1923 znacząco zmieniła obraz gry. Od 52 minuty trener Karol Cichoń zmienił ustawienie i dodał nowej energii - za Iwa Goll wszedł Przemek Sarach. Potem Szymona Poroszewskiego zmienił Błażej Spitulski, a w 62 minucie za Antka Marszk - Nikodem Formela. Już kilka chwil później Nikodem Dmochowski wyprowadza piłkę pod wbiegającego Macieja Hoeft. Ten sprintem ominął obrońcę Kiełpina i skierował się na prawą stronę bramki, gdzie strzałem na długi słupek pokonuje bramkarza. Determinacja i wola walki obudziła się w obu zespołach. Nie brakowało błędów, fauli i nerwowego zachowania, ale więcej dogodnych sytuacji na zmianę wyniku miał zespół gospodarzy. Już dziesięć minut później w 73 minucie w kolejnej akcji podbramkowej Sebastian Wroński po wymianie piłki z Gabrielem Hirszem zdobywa prowadzenie dla Cartusii 1923.

W końcówce meczu za Macieja Hoefta wchodzi Kacper Kulas. Na boisku Kacper zajął pozycję lewego pomocnika, a Przemek Sarach zmienił stronę za Macieja Hoefta. Końcówka meczu była dosyć nerwowa. Liczne kontuzje i przerwy spowodowały, że sędzia doliczył 3 minuty, jednak wynik spotkania nie uległ już zmianie.