Następny mecz

Lipniczanka Lipnica
vs
CARTUSIA 1923
01 wrzesień 2019, godz. 15:00 Lipnica

Jareks Grabowo to czwarty z rywali grupowych juniorów młodszych B Cartusii 1923. Tym razem na wyjeździe pokonaliśmy Grabowian 5:0 (2:0). 

W ramach czwartej kolejki meczy pomorskiej ligi juniorów młodszych B Gdańsk Grupa 2, w niedzielę 10 września 2017 gościnnie na boisku trawiastym w Grabowie Kościerskim spotkaliśmy się miejscowym zespołem Jareks Grabowo. Od pierwszych minut na boisku przeważali zawodnicy Cartusii. Byli bardzo skuteczni w obronie jak i w ataku co pozwoliło nam objąć prowadzenie w 20 minucie meczu. Zbyt mocno wysunięci do przodu obrońcy Jareksa nie byli w stanie dogonić pędzącego lewą stroną Iwa Goll, który w sytuacji sam-na-sam z bramkarzem zachował spokój i technicznym strzałem ulokował piłkę w bramce gospodarzy. Po tej akcji musieliśmy bardziej skupić się na obronie, ale nie na długo. Już kilka minut później Przemek Sarach prawą stroną kilkukrotnie wyprowadzał udane ataki w pobliże pola bramkowego, jednak obrona Grabowian była dosyć skuteczna. Nasz napastnik Szymon Poroszewski nie był w stanie przebić się przez obrońców. Ale tak było do 38 minuty. W końcówce 1. połowy Szymonowi udało się wreszcie przełamać linię obrony i zaskoczyć bramkarza Jareksu. Do przerwy prowadziliśmy 2:0. 

W 2. połowie meczu również rysowała się przewaga gości. Raz po raz przypuszczaliśmy kolejne ataki, ale brakowało dokładności. W 51 minucie Przemek Sarach zmienił wynik na 3:0 dla Cartusii 1923. Potem trener Karol Cichoń wprowadził kilka zmian. Na boisko weszło 5 świeżych zawodników. W około 70 minucie przed szansą na bramkę stanął Michał Bertling emocje wzięły górę i piłka uderzona zbyt mocno z 6 metra poszybowała ponad poprzeczką bramki. Chwilę potem, w 77 minucie Sebastian Wroński z lewej strony z około 7 metra skierował piłkę w długi róg podwyższając naszą przewagę. Ukoronowaniem zwycięstwa była solowa akcja Błażeja Spitulskiego, który w błyskawicznej kontrze, zdany na siebie, minął dwóch obrońców, a następnie zachowując spokój, minął mocno wysuniętego bramkarza Jareksu, pewnie lokując piłkę strzałem technicznym w bramce gospodarzy. Chwilę potem sędzia zakończył mecz z ostatecznym wynikiem: Jareks Grabowo - Cartusia 1923 Kartuzy 0:5 (0:2).