vs
Gedania 1922 Gdańsk
27 kwiecień 2024, godz. 12:00 Kartuzy
  • Unia Solec Kujawski - Cartusia 1923 Kartuzy 1:6

Ależ niespodziankę sprawili swoim kibicom piłkarze III ligowej Cartusii, którzy w sobotnie południe w wyjazdowym spotkaniu w Solcu Kujawskim pewnie pokonali miejscową Unię, aż 6:1. Łupem bramkowym w Cartusii podzielili się Dawid Szałecki i Piotr Gryszkiewicz po dwa gole oraz po jednym Kornel Przyborowski i Paweł Wojowski. Zwycięstwo to pozwoliło Cartusii awansować nieco w ligowej tabeli. Szersza relacja oraz protokół meczowy i obszerna galeria zdjęć w rozwinięciu....

• Cartusia II Kartuzy – Gryf II Wejherowo 4:4

Wielki roller coaster zafundowali nam piłkarze rezerw Cartusii, którzy w ramach 13 kolejki V ligi podejmowali w niedzielne południe na własnym boisku rezerwy Gryfa Wejherowo, albowiem z 0:1 dla Gryfa, wyszli na prowadzenie 4:1, aby ostatecznie zremisować 4:4. Bramki dla Cartusii strzelali Ksawery Raszeja x2, Oliwier Dobek oraz Adam Tandecki po jednej.  Szersza relacja, protokół meczowy oraz zdjęcia w rozwinięciu ….

• Cartusia w Programie

Choć w dzisiejszym dniu (14.04.2019) na kartuskim boisku podejmowaliśmy tylko jeden zespół to nie sposób oprzeć się wrażeniu, że na boisku wystąpiły trzy zespoły. Młodzicy Cartusii 1923 pokazali dwa zupełnie różne oblicza w pierwszej i drugiej połowie.

3 : 2

(0:1)

KORONA

Żelistrzewo

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych trenerów Apoloniusza Hary i Karola Cichonia prezentowała wyłącznie grę defensywną. Zaledwie kilka razy potrafiliśmy zbliżyć się do pola karnego gości. W 24. minucie w kolejnym zamieszaniu podbramkowym straciliśmy pierwszą bramkę. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa wyglądał już zupełnie inaczej - kartuscy zawodnicy dominowali na boisku. Szeroka gra i próby ataków z prawej bądź z lewej strony dezorientowały graczy Korony Żelistrzewo i zmusiły ich do postawienia na defensywę. Już trzy minuty po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę, Paweł Raczyński świetnie poprowadził piłkę prawą stroną i zakończył to dośrodkowaniem, które strzałem na bramkę zakończył głową Michał Bertling zastępujący w drugiej połowie Iwa Goll. W kolejnym minutach gry kartuscy zawodnicy prezentowali dobrą, taktyczną grę ofensywną, choć po 20. minutach zaczęliśmy pozwalać przeciwnikowi na zbyt swobodną grę dopuszczając do kilku rzutów rożnych i rzutów wolnych w okolicach naszego pola karnego. Na efekt nie trzeba było długo czekać. W 71. minucie napastnik Korony Żelistrzewo Przemysław Srok zdobywa drugą bramkę z rzutu wolnego, podczas którego kartuski bramkarz minął się z piłką na piątym metrze.

Kartuscy zawodnicy pokazali jednak, że mają serce do gry i walki. Gra zrobiła się nieco nerwowa co przełożyło się się karami w postaci żółtych kartek. Drugi kartonik z tym kolorem otrzymał w tym meczu zawodnik Żelistrzewa Hubert Lemański, przez co goście musieli od 75. minuty grać w osłabieniu. Ta sytuacja spowodowała widoczne zwiększenie przewagi gospodarzy.

Świetnie zaprezentował się na boisku Kacper Szczęsny zastępujący od 53. minuty Jakuba Toruńczaka. Szybkie kontry w jego wykonaniu na 10. minut przed zakończeniem spotkania przyniosły wyrównanie. Szczęsny okazał się bardzo uniwersalnym zawodnikiem. Obrońcy Korony nie potrafili go skutecznie upilnować, a ww współpracy z grającym na lewej stronie Szymonem Poroszewskim tworzyli niezwykle groźne sytuacje w polu bramkowym Żelistrzewa. W 86. minucie Szczęsny, pokonując dwóch obrońców doprowadził do bezpośredniej konfrontacji z bramkarzem gości zaskakując go strzałem technicznym pomiędzy jego nogami.

Pomimo doliczonych 4. minut, goście nie byli już w stanie zmienić wyniku meczu.