Wiadomości

30 czerwiec 2017

W ostatnim spotkaniu ligowym wyjechaliśmy do drużyny Orzeł Trąbki Wielkie. Początek meczu był bardzo wyrównany bo każda drużyna sprawdzała swoje możliwości na tle rywala. Jednak jak na lidera przystało to my zdobywamy pierwszą bramkę i wychodzimy na prowadzenie. Do przerwy udało nam się zdobyć jeszcze jedną bramkę, schodzimy do szatni z wynikiem 0:2. Po przerwie nasz rywal nie miał już żadnych argumentów i tylko dzięki prezentowi, który dostarczył piłkę rywalom wykorzystali swoją jedyną sytuację. Mecz kończy się zatem wynikiem 1:6 dla Cartusii. Był to ostatni mecz naszej drużyny w tych rozgrywkach. Dzięki przewadze nad pozostałymi drużynami w lidze jesteśmy liderem.

Bramki dla drużyny zdobyli: Oskar Menard x 3, Adrian Raulin, Paweł Piór i Kacper Paninski po 1 bramce.

Brawo za postawę całej drużyny, która wiedząc, że nawet gdyby ten mecz przegrała i tak zostaliby liderem w tabeli a mimo wszystko pokazali, że gra się do końca.

W niedzielne popołudnie na naszym stadionie doszło do dwóch wydarzeń. Pierwsze z nich to przyjazd na mecz Trenera Andrzeja Szwarc z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wizyta miała na celu udekorowanie i pogratulowanie za wygranie i zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach Gdańsk: B1 Junior Młodszy Grupa 2 w sezonie 2016/2017. Ważne wydarzenie dla naszej całej drużyny bo cieszy również fakt, że zapewniliśmy sobie podium jeszcze przed końcem rozgrywek. Zawodnicy przed meczem otrzymali z rąk trenera medale a kapitan naszego zespołu odebrał puchar za zwycięstwo.

Druga niespodzianka to festiwal strzelecki podopiecznych trenera Karola Cichonia. GKS Cartusia 1923 Kartuzy - GTS Przywidz 23-0, (7:0). Mecz z drużyną, która zajmuje w naszej lidze ostatnią lokatę wydawał się do łatwych spotkań. Pierwsza połowa i zdobywamy 7bramek, choć wynik zadawalał zawodników z Cartusii i widać było duże rozluźnienie w szykach naszych zawodników, to do drugiej połowy podeszliśmy zupełnie w innym stylu. Akcje były szybsze, składniejsze i co najważniejsze wykończone celnymi uderzeniami. Dzięki czemu udało nam się uzyskać bardzo wysoki wynik. Mecz zakończył się wynikiem 23-0. Po meczu nasi zawodnicy bardzo entuzjastycznie zaczęli świętować swoje osiągnięcie, choć w głowach mają grę w barażach o awans do wyższej ligi rozgrywkowej.

Bramki strzelali: Kacper Paninski - 7, Robert Kitowski - 4, Paweł Piór - 3, Gabriel Hirsz - 3, Przemysław Skorowski - 2, i po 1 bramce mieli: Oskar Menard, Adrian Raulin, Adrian Willma, Kacper Ostoja Lniski.

W dniu dzisiejszym najstarsza ekipa juniorska Cartusii udała się na mecz do Osic. Pogoda sprzyjała do rozegrania tego spotkania natomiast stan  murawy i nawierzchni całego boiska dawał wiele do życzenia. Początek spotkania to kolejne przyzwyczajanie się do boiska co nie było łatwym zadaniem. Już od samego początku widać było pewność w działaniu naszej drużyny. W każdym elemencie nasi zawodnicy byli lepsi. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:6 dla drużyny z Kartuz. Dzięki tej wygranej powiększamy swoją przewagę jako lidera naszej grupy. Kolejne spotkanie gramy u siebie z Amatorem Kiełpino i już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie rodziców i sympatyków naszej drużyny. Bramki w dzisiejszym spotkaniu dla naszej drużyny strzelali:  Robert Kitowski 2, Norbert Plichta, Sebastian Wroński, Paweł Piór, oraz jedna bramka samobójcza po dośrodkowaniu Kacpra Paninskiego. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny.

21 maj 2017

W dzisiejsze przedpołudnie nasi najstarsi Juniorzy podejmowali na własnym boisku Amatora Kiełpino. Pierwsza połowa bez żadnych wrażeń. Obie drużyny nie wykazywały nadmiernej chęci wyjścia w tym spotkaniu na prowadzenie. Juniorzy Cartusi choć stwarzali sobie akcje to nie byli w stanie ich wykorzystać.  Do szatni schodzimy z wynikiem 0:0. Druga połowa po dość mocnej odprawie w szatni w końcu zaczęliśmy grać i zdobywać bramki. Po końcowym gwizdku mecz zakończył sie wynikiem GKS Cartusia 1923 Kartuzy 4 - 1 Amator Kiełpino.

Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Oskar Menard 2, Paweł Piór 1, Sebastian Wroński 1.

Brawo dla naszych zawodników za wygrany mecz i powiększenie swojej przewagi w ligowej tabeli.

07 maj 2017

W dniu dzisiejszym na własnym boisku podopieczni renera Karola Cichonia podejmowała drużynę z trójmiasta. To był mecz na szczycie gdyż przyjezdni zajmują drugie miejsce w naszej grupie i wynik dzisiejszego spotkania przybliżał drużyny do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00. Nastawienie obu drużyn było bardzo bojowe i każdy chciał ten mecz wygrać. Nasi zawodnicy widać było, że wynieśli wnioski z poprzedniej porażki z Arką i to zaprocentowało w dzisiejszym spotkaniu. Każdy wiedział jakie ma zadania na boisku i każdy z naszych zawodników starał się wypełniać je od początku meczu. Na prowadzenie wyszliśmy dzięki bramce Kacpra Paninskiego, którzy otrzymał prostopadłą piłkę i wychodząc sam na sam z bramkarzem wykorzystując ten prezent. Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Druga odsłona to zdobycie z prawego skrzydła przez Oskara  Menarda bramki nie pozwoliło nam o spokojne dogranie meczu. Widać było nerwowość w obu drużynach, jedna chciała dowieźć wynik do końca, druga z kolei spróbować uszczknąć punkty. W 50 minucie spotkania sędzia uznał bramkę dla gości z pozycji spalonego na którym znajdowało się aż dwóch zawodników. Cóż błędy popełnia każdy, ale dzięki tej decyzji zrobiło się bardziej nerwowo i tak było po i zaraz po zakończeniu spotkania. Trener naszej drużyny po zakończonym spotkaniu był bardzo zadowolony ze swojej drużyny bo pomimo dużej presji zarówno wyniku i całej niepotrzebnej z resztą atmosfery rodziców przyjezdnych poradzili sobie. Również wielkie uznania dla drużyny przyjezdnej, która zwłaszcza w drugie połowie postawiła wysoko poprzeczkę i każdy kibic będący na tym spotkaniu doznał dreszczyku emocji. Serdeczne gratulacje dla naszej drużyny. GKS CARTUSIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!