Wiadomości

05 czerwiec 2017

W niedzielne popołudnie na naszym stadionie doszło do dwóch wydarzeń. Pierwsze z nich to przyjazd na mecz Trenera Andrzeja Szwarc z Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wizyta miała na celu udekorowanie i pogratulowanie za wygranie i zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach Gdańsk: B1 Junior Młodszy Grupa 2 w sezonie 2016/2017. Ważne wydarzenie dla naszej całej drużyny bo cieszy również fakt, że zapewniliśmy sobie podium jeszcze przed końcem rozgrywek. Zawodnicy przed meczem otrzymali z rąk trenera medale a kapitan naszego zespołu odebrał puchar za zwycięstwo.

Druga niespodzianka to festiwal strzelecki podopiecznych trenera Karola Cichonia. GKS Cartusia 1923 Kartuzy - GTS Przywidz 23-0, (7:0). Mecz z drużyną, która zajmuje w naszej lidze ostatnią lokatę wydawał się do łatwych spotkań. Pierwsza połowa i zdobywamy 7bramek, choć wynik zadawalał zawodników z Cartusii i widać było duże rozluźnienie w szykach naszych zawodników, to do drugiej połowy podeszliśmy zupełnie w innym stylu. Akcje były szybsze, składniejsze i co najważniejsze wykończone celnymi uderzeniami. Dzięki czemu udało nam się uzyskać bardzo wysoki wynik. Mecz zakończył się wynikiem 23-0. Po meczu nasi zawodnicy bardzo entuzjastycznie zaczęli świętować swoje osiągnięcie, choć w głowach mają grę w barażach o awans do wyższej ligi rozgrywkowej.

Bramki strzelali: Kacper Paninski - 7, Robert Kitowski - 4, Paweł Piór - 3, Gabriel Hirsz - 3, Przemysław Skorowski - 2, i po 1 bramce mieli: Oskar Menard, Adrian Raulin, Adrian Willma, Kacper Ostoja Lniski.

W dzisiejsze przedpołudnie nasi najstarsi Juniorzy podejmowali na własnym boisku Amatora Kiełpino. Pierwsza połowa bez żadnych wrażeń. Obie drużyny nie wykazywały nadmiernej chęci wyjścia w tym spotkaniu na prowadzenie. Juniorzy Cartusi choć stwarzali sobie akcje to nie byli w stanie ich wykorzystać.  Do szatni schodzimy z wynikiem 0:0. Druga połowa po dość mocnej odprawie w szatni w końcu zaczęliśmy grać i zdobywać bramki. Po końcowym gwizdku mecz zakończył sie wynikiem GKS Cartusia 1923 Kartuzy 4 - 1 Amator Kiełpino.

Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Oskar Menard 2, Paweł Piór 1, Sebastian Wroński 1.

Brawo dla naszych zawodników za wygrany mecz i powiększenie swojej przewagi w ligowej tabeli.

07 maj 2017

W dniu dzisiejszym na własnym boisku podopieczni renera Karola Cichonia podejmowała drużynę z trójmiasta. To był mecz na szczycie gdyż przyjezdni zajmują drugie miejsce w naszej grupie i wynik dzisiejszego spotkania przybliżał drużyny do zajęcia pierwszego miejsca w tabeli. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godzinie 14:00. Nastawienie obu drużyn było bardzo bojowe i każdy chciał ten mecz wygrać. Nasi zawodnicy widać było, że wynieśli wnioski z poprzedniej porażki z Arką i to zaprocentowało w dzisiejszym spotkaniu. Każdy wiedział jakie ma zadania na boisku i każdy z naszych zawodników starał się wypełniać je od początku meczu. Na prowadzenie wyszliśmy dzięki bramce Kacpra Paninskiego, którzy otrzymał prostopadłą piłkę i wychodząc sam na sam z bramkarzem wykorzystując ten prezent. Pierwsza połowa pod nasze dyktando. Druga odsłona to zdobycie z prawego skrzydła przez Oskara  Menarda bramki nie pozwoliło nam o spokojne dogranie meczu. Widać było nerwowość w obu drużynach, jedna chciała dowieźć wynik do końca, druga z kolei spróbować uszczknąć punkty. W 50 minucie spotkania sędzia uznał bramkę dla gości z pozycji spalonego na którym znajdowało się aż dwóch zawodników. Cóż błędy popełnia każdy, ale dzięki tej decyzji zrobiło się bardziej nerwowo i tak było po i zaraz po zakończeniu spotkania. Trener naszej drużyny po zakończonym spotkaniu był bardzo zadowolony ze swojej drużyny bo pomimo dużej presji zarówno wyniku i całej niepotrzebnej z resztą atmosfery rodziców przyjezdnych poradzili sobie. Również wielkie uznania dla drużyny przyjezdnej, która zwłaszcza w drugie połowie postawiła wysoko poprzeczkę i każdy kibic będący na tym spotkaniu doznał dreszczyku emocji. Serdeczne gratulacje dla naszej drużyny. GKS CARTUSIA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

14 maj 2017

W dniu dzisiejszym najstarsza ekipa juniorska Cartusii udała się na mecz do Osic. Pogoda sprzyjała do rozegrania tego spotkania natomiast stan  murawy i nawierzchni całego boiska dawał wiele do życzenia. Początek spotkania to kolejne przyzwyczajanie się do boiska co nie było łatwym zadaniem. Już od samego początku widać było pewność w działaniu naszej drużyny. W każdym elemencie nasi zawodnicy byli lepsi. Mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 2:6 dla drużyny z Kartuz. Dzięki tej wygranej powiększamy swoją przewagę jako lidera naszej grupy. Kolejne spotkanie gramy u siebie z Amatorem Kiełpino i już dzisiaj zapraszamy na to spotkanie rodziców i sympatyków naszej drużyny. Bramki w dzisiejszym spotkaniu dla naszej drużyny strzelali:  Robert Kitowski 2, Norbert Plichta, Sebastian Wroński, Paweł Piór, oraz jedna bramka samobójcza po dośrodkowaniu Kacpra Paninskiego. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny.

05 maj 2017

W sobotę wybraliśmy się na mecz ligowy do Gdyni. Nasza drużyna spodziewała się trudnych zawodów i jak pokazuje wynik końcowy tak też było. Drużyna gospodarzy wzmocniona 5 zawodnikami grającymi w wyższej lidze rozgrywkowej postawili wysoko poprzeczkę. Pierwszą bramkę tracimy po prostym błędzie jednego z naszych stoperów. Druga bramka po ładnym zagraniu piłki prostopadłej między naszych obrońców zawodnik po mocnym uderzeniu piłki umieścił ją w samym górnym rogu naszej bramki. Druga połowa należała pod nasze dytkando. Stwarzaliśmy sobie coraz więcej sytuacji strzeleckich i widać było duże zaskoczenie w szeregach Arkowców. Niestety nie moc strzelecka naszych zawodników nie pozwoliła na zdobycie honorowej bramki. Kolejne spotkanie zagramy z wiceliderem naszej grupy i będziemy musieli pokazać, że mecz z Arką to tylko przypadek. Już teraz zapraszamy naszych kibiców na to spotkanie które jest zaplanowane na niedzielę 7 maja o godzinie 14:00. Serdecznie zapraszamy.