Wiadomości

16 czerwiec 2018

W sobotę, 16 czerwca juniorzy B1 rozegrali ostatni mecz w 26. kolejce spotkań. Niestety pierwszą bramkę straciliśmy już w 2 minucie meczu. Potem nie było lepiej. Nie mogliśmy przebić się przez obronę zawodników z Kowal.

Dramatycznie wyglądał mecz przedostatniej kolejki spotkań juniorów B1 Amator Kiełpino - GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Do przerwy przegrywaliśmy 2:0, ale jakby tego było mało, tuż po przerwie gospodarze z Kiełpina podwyższyli przewagę bramkową na 3:0. Podopieczni Karola Cichonia walczyli jednak do końca - walczyli o zwycięstwo.

W sobotę, 26 maja, w 23. kolejce spotkań podopieczni trenera Karola Cichonia podejmowali u siebie zespół Szargan Somonino. Gospodarze od początku dominowali w tym spotkaniu obejmując prowadzenie już w 10. minucie meczu. Strzelcą bramki był kapitan kartuskiego zespołu Gabriel Hirsz.

W Gowidlinie, 2 czerwca odbył się mecz juniorów młodszych B w ramach 24. kolejki spotkań ligi Juniorów Młodszych B1 grupa 2 okręg Gdańsk. Po dyskwalifikacji Gowidlina w rundzie jesiennej za udział w meczu nieuprawnionych zawodników spodziewaliśmy się zdeterminowanej walki. Do tego ogromny upał, który wszystkim dawał się we znaki. Na boisku zdecydowanie lepiej czuli się gospodarze. Twarda, nierówna i wysuszona nawierzchnia nie pozwalała na grę dolną piłką, co zdecydowanie dawało przewagę gospodarzom. Oni też szybko objęli prowadzenie, bo w 9 minucie meczu.

Ten mecz, choć wygrany, nie należał do najładniejszych w wykonaniu podopiecznych Karola Cichonia. Na własnym boisku podejmowaliśmy zespół Amigo Przyjaźń i choć w pierwszych minutach prezentowaliśmy dobrą grę z wieloma strzałami w światło bramki, to w drugiej połowie pozwalaliśmy tworzenie groźnych sytuacji pod naszą bramką.