W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury w Kartuzach odbyła się Kartuska Gala Sportu 2017, w której uhonorowani zostali najlepsi sportowcy i trenerzy Gminy Kartuzy. Wśród laureatów nie zabrakło oczywiście piłkarzy i trenerów GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Wyróżnionymi trenerami naszego Klubu zostali Jerzy Meissner, Piotr Kwiatkowski, Ryszard Dawidowski i Karol Cichoń, natomiast w gronie wyróżnionych piłkarzy znaleźli się Weronika Lewandowska, Łukasz Jandziński, Łukasz Plichta, Oliwier Stenzel, Aleksander Wydrowski, Szymon Konkol, Marcel Wysiecki, Damian Uzarek i Olivier Bieliński. Szersza relacja i zdjęcia w rozwinięciu ....

Wszyscy nasi laureaci otrzymali pamiątkowe nagrody a prezes Klubu Zdzisław Niklas z rąk Burmistrza Kartuz odebrał nagrodę finansową, która przeznaczona zostanie na zakup niezbędnych akcesoriów treningowych dla grup młodzieżowych Cartusii.

Honorowymi goścmi Gali byli Burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski oraz poseł na Sejm RP Stanisław Lamczyk. Uroczystości otwarcia gali dokonał Burmistrz Kartuz, który nie szczędził dobrych słów w stronę zebranych sportowców z Gminy Kartuzy podkreślając ich silną pozycję nie tylko na mapie Polski, ale też w Europie i na Świecie.

Laureatami Cartusii zostali trenerzy i juniorzy z różnych grup wiekowych, którzy swoją postawą i osiąganymi wynikami zasłużyli na tą nagrodę. Osoby te wyróżniono m.in. za :

TRENERZY :

JERZY MEISSNER

W Klubie jako trener grup młodzieżowych od 1983 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Spotu w Gdańsku, aktualnie nauczyciel dyplomowany WF w Szkole Podstawowej w Przyjaźni, trener II Klasy piłki nożnej, uczestnik wielu kursów i staży trenerskich w tym w Lechu Poznań. W trakcie swojej kariery trenerskiej pięciokrotnie ze swoimi grupami awansował do najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. do Pomorskiej Ligi Juniorów, wychował wielu zawodników piłkarskich w tym reprezentantów Polski juniorów Łukasza Jankowskiego i Arkadiusza Kordyla a także Macieja Gostomskiego obecnie występującego w ekstraklasowej Koronie Kielce oraz wielu innych zawodników grających w kadrach wojewódzkich i w różnych klubach na terenie województwa pomorskiego. W swojej pracy trenerskiej oddany dzieciom, bardzo zaangażowany i zdeterminowany. Aktualnie trener grupy z rocznika 2004-2005 występującej w najwyższej klasie rozgrywkowej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej.

PIOTR KWIATKOWSKI

W Klubie jako trener grup młodzieżowych i seniorów od 2006 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Spotu w Gdańsku, aktualnie nauczyciel dyplomowany WF w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie, trener piłki nożnej z uprawnieniami UEFA A, uczestnik wielu kursów i staży trenerskich w tym w SC Mazan we Francji oraz w Lechu Poznań, Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. Z drużyną seniorów w sezonie 2012/13 wygrał rozgrywki Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego Związku Piłki Nożnej i awansował do szczebla centralnego tych rozgrywek, z powodzeniem prowadził też zespół w rozgrywkach III Ligi. Z drużynami młodzieżowymi dwukrotnie wygrywał rozgrywki Wojewódzkiej Ligi Juniorów w kategorii junior młodszy oraz 3 lata z rzędu z juniorem starszym występował w najwyższej klasie rozgrywkowej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku. Aktualnie trener grupy z rocznika 2010-11. W swojej pracy trenerskiej bardzo oddany i zaangażowany.

KAROL CICHOŃ

W Klubie jako trener grup młodzieżowych od 2012 roku. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Spotu w Gdańsku, aktualnie nauczyciel dyplomowany WF w Zespole Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie, trener piłki nożnej z uprawnieniami UEFA B, uczestnik wielu kursów i staży trenerskich w tym w Pogoni Szczecin i Wiśle Kraków. W ubiegłym roku z prowadzoną przez siebie grupą juniorów młodszych wygrał rozgrywki I Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej. Aktualnie trener najstarszej grupy juniorów Cartusii z rocznika 2001-2003, którą z powodzeniem prowadzi zajmując na półmetku rozgrywek II miejsce. W swojej pracy trenerskiej bardzo zaangażowany i oddany oraz zdeterminowany do przygotowania zawodników do gry w seniorach. Z aktualną swoją grupą uczestnik programu Akademii Piłkarskiej LG pt. „Piłkarska przyszłość z Lotosem”.

RYSZARD DAWIDOWSKI

Z Klubem związany od 12 lat, wcześniej jako zawodnik a od 2013 roku jako trener grup młodzieżowych. Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego i Spotu w Gdańsku, aktualnie nauczyciel kontraktowy WF w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach, trener piłki nożnej z uprawnieniami UEFA A, uczestnik licznych kursów trenerskich m.in. Coerver Coach Assistans w Gdańsku oraz EXOS w Warszawie- koncepcja przygotowania motorycznego wśród młodych zawodników piłki nożnej. Aktualnie w Klubie prowadzi zajęcia z grupą z rocznika 2006-2007 oraz pełni funkcje koordynatora wszystkich grup młodzieżowych. W pracy trenerskiej bardzo zaangażowany i sumienny oraz lubiany przez swoich podopiecznych. Trener ciągle podnoszący swoje kwalifikacje. Z aktualną swoją grupą uczestnik programu Akademii Piłkarskiej LG pt. „Piłkarska przyszłość z Lotosem” oraz laureat w eliminacjach powiatowych 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego w kategorii „Drużyna roku 2017”. Poza tym w dalszym ciągu czynny zawodnik drużyny seniorskiej Cartusii.

ZAWODNICY :

ŁUKASZ JANDZIŃSKI (ur. 2002)- zawodnik Cartusii od 2012 roku, najbardziej utalentowany i perspektywiczny zawodnik w roczniku 2002, wielokrotny reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG w swoim roczniku, zawodnik bardzo pracowity i sumienny oraz zdeterminowany na odniesienie sukcesu. Aktualnie uczeń Gimnazjum Sportowego o profilu piłka nożna w Gdańsku. Zawodnik obecnie wypożyczony jest z Cartusii 1923 Kartuzy do Lechii Gdańsk, gdzie z powodzeniem jako podstawowy i jeden z lepszych zawodników uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów rocznik 2002 oraz w rocznikach starszych.

ŁUKASZ PLICHTA (ur. 2005)- zawodnik Cartusii od 2013 roku, jeden z dwóch najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników w roczniku 2005, wielokrotny reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG, uczestnik zgrupowania Letniej Akademii Młodych Orłów prowadzonego przez Polski Związek Piłki Nożnej w celu wyselekcjonowania najlepszych krajowych zawodników do Reprezentacji Polski. Aktualnie zawodnik Cartusii, z drużyną swoją uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów rocznika 2004/05. W grudniu bieżącego roku jako reprezentant Kadry Pomorza miał okazję rozegrać towarzyski mecz z drużyną Juventusu Turyn (mecz zakończony remisem 1:1).

OLIWIER STENZEL (ur. 2005)- zawodnik Cartusii od 2013 roku, drugi z dwójki najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników w roczniku 2005, wielokrotny reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Aktualnie zawodnik Cartusii, z drużyną swoją uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów rocznika 2004/2005. W grudniu bieżącego roku jako reprezentant Kadry Pomorza miał okazję rozegrać towarzyski mecz z drużyną Juventusu Turyn, w którym zdobył jedyną bramkę dla Kadry Pomorza dającą remis 1:1. W bieżącym roku zawodnik zaproszony został na testy kwalifikacyjne do Lecha Poznań, aktualnie powołany na zgrupowanie Zimowej Akademii Młodych Orłów prowadzone przez Polski Związek Piłki Nożnej w celu wyselekcjonowania najlepszych krajowych zawodników do Reprezentacji Polski.

ALEKSANDER WYDROWSKI (ur. 2004)- zawodnik Cartusii od 2012 roku, jeden z dwóch najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników w roczniku 2004, reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Aktualnie zawodnik Cartusii, z drużyną swoją uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów w roczniku 2004/2005.

SZYMON KONKOL (ur. 2004)- zawodnik Cartusii od 2012 roku, drugi z dwójki najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników w roczniku 2004, reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Aktualnie zawodnik Cartusii występujący na pozycji bramkarza. Z drużyną swoją uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów w roczniku 2004/2005.

WERONIKA LEWANDOWSKA (ur. 2004)- jedyna reprezentantka Klubu Cartusia 1923 Kartuzy płci żeńskiej. Bardzo utalentowana i perspektywiczna, reprezentantka Wojewódzkiej Kadry Pomorza U-16 dziewcząt, w której jest podstawową zawodniczką. Aktualnie zawodniczka Cartusii, z drużyną swoją uczestniczy w rozgrywkach najwyższej ligi prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku tj. w Pomorskiej Lidze Juniorów w roczniku 2004/2005. Aktualnie powołana na obóz Zimowej Akademii Młodych Orłów prowadzony przez Polski Związek Piłki Nożnej w celu wyselekcjonowania najlepszych krajowych zawodniczek do Reprezentacji Polski. Jest to jej drugie powołanie na tak prestiżowe zgrupowanie.

MARCEL WYSIECKI (ur. 2006)- zawodnik Cartusii 1923 Kartuzy od 2013 roku, jeden z trójki najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników Cartusii w roczniku 2006/2007. Reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Z drużyną Cartusii uczestniczy z powodzeniem w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej a w bieżącym sezonie, na półmetku rozgrywek wraz z drużyną zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli z szansą na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w tym roczniku tj. do Pomorskiej Ligi Juniorów. Poza tym laureat w eliminacjach powiatowych 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego w kategorii „Drużyna roku 2017”.

OLIVIER BIELIŃSKI (ur. 2006)- zawodnik Cartusii 1923 Kartuzy od 2013 roku, drugi z trójki najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników Cartusii w roczniku 2006/2007. Reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Z drużyną Cartusii uczestniczy z powodzeniem w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej a w bieżącym sezonie, na półmetku rozgrywek wraz z drużyną zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli z szansą na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w tym roczniku tj. do Pomorskiej Ligi Juniorów. Poza tym laureat w eliminacjach powiatowych 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego w kategorii „Drużyna roku 2017”.

DAMIAN UZAREK- (ur. 2006)- zawodnik Cartusii 1923 Kartuzy od 2015 roku, trzeci z trójki najbardziej utalentowanych i perspektywicznych zawodników Cartusii w roczniku 2006/2007. Reprezentant Wojewódzkiej Kadry Pomorza oraz Kadry Akademii Piłkarskiej LG. Z drużyną Cartusii uczestniczy z powodzeniem w rozgrywkach I Ligi Wojewódzkiej prowadzonej przez Pomorski Związek Piłki Nożnej a w bieżącym sezonie, na półmetku rozgrywek wraz z drużyną zajmuje pierwsze miejsce w ligowej tabeli z szansą na awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w tym roczniku tj. do Pomorskiej Ligi Juniorów. Poza tym laureat w eliminacjach powiatowych 65. Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego w kategorii „Drużyna roku 2017”.

Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zdjęcia z Gali :