Bardzo dobry weekend okazał się dla wszystkich drużyn Cartusii. Najpierw w sobotę, w hicie 7 kolejki rozgrywek naszych najstarszych Juniorów z rocznika 2001/2003 zajmujący III miejsce w ligowej tabeli podopieczni trenera Karola Cichonia podejmowali na własnym boisku dotychczasowego lidera i niepokonaną dotąd drużynę GKS Przodkowo. W meczu tym nasi piłkarze nie dali jednak szans swoim rówieśnikom z Przodkowa, pokonując ich aż 6:0 (2:0) …

Bramki w tym spotkaniu zdobywali 1:0 Iwo Goll, 2:0 Sebastian Wroński, 3:0 Oskar Adamczyk, 4:0 Gabriel Hirsz, 5:0  Szymon Poroszewski i 6:0 Przemysław Sarach. Szersza relacja z meczu oraz zdjęcia w zakładce Junior B1 - wiadomości.

Tego samego dnia tj. w sobotę 30 września na boisku w Kartuzach drużyna trenera Ryszarda Dawidowskiego z rocznika 2006/07 podejmowała zespół Brdy Rytel. Kartuzjanie rozpoczęli mecz w bardzo odmienionym składzie składającym się głównie z zawodników młodszych tj. z rocznika 2007. Przeciwnik delikatnie mówiąc nie był zbyt wymagający i mecz zakończył się wynikiem 27:0 (9:0) dla Cartusii. Z bardzo dobrej strony pokazali się debiutanci w naszym zespole Franek Bladowski, Szymon Półczyński, Borys Dera, Michał Król oraz Nikodem Regliński. Na szczególne wyróżnienie zasłużył również Kuba Hinca, który wykonał wiele efektownych rajdów prawą stroną boiska. Bramki dla Cartusii zdobywali : Płotka x6, po 4 Wysiecki i Uzarek, po 3 Ostoja Lniski i Półczyński, po 2 Jędrzejczyk i Król a po jednym trafieniu dołożyli Bieliński, Bladowski i Kryszewski.  Zwycięstwo Cartusii było chyba rekordowym zwycięstwem w tych rozgrywkach. Skład drużyny z Kartuz w zakładce Junior D2- wiadomości.

W niedzielę najpierw seniorzy w rozgrywkach IV ligi zremisowali z faworyzowaną drużyną Pogoni Lębork 1:1 (szersza relacja w oddzielnym artykule) a potem w Ustce młodzi piłkarze z rocznika 2004/2005 pokonali miejscowego Jantara 4:2 (2:2). Podopieczni trenera Jerzego Meissnera po czwartkowym zwycięstwie nad drużyną U2 Bytów odnieśli kolejne ligowe zwycięstwo, które wywindowało ich, przynajmniej na razie, na wysokie, czwarte miejsce w ligowej tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że drużyna naszych juniorów występuje w najwyższej lidze prowadzonej przez pomorski ZPN i rywalizuje z najlepszymi drużynami naszego województwa jak choćby Lechią Gdańsk, Arką Gdynia, Bałtykiem Gdynia, czy Chojniczanką Chojnice. Bramki w dzisiejszym spotkaniu dla Cartusii strzelali Oliwier Stenzel x2 oraz po jednym trafieniu dołożyli Olek Wydrowski i Jędrzej Zając. Przeciwnik okazał się wymagającym rywalem i sprawił sporo problemów naszemu zespołowi. Już po kilkunastu minutach prowadziliśmy 2:0, jednak chwila nieuwagi sprawiła ze przed końcem pierwszej połowy gospodarze strzelili w odstępie jednej minuty dwie bramki. Na drugą połowę piłkarze Cartusii wyszli bardzo zmobilizowani i zdeterminowani do strzelenia kolejnych bramek. Udało się to dwukrotnie. Pomimo tego zespół Cartusii grał bardzo nierówno, przeplatając momenty bardzo składnej i szybkiej gry z chwilami bardzo chaotycznymi. Najważniejsze, że potrafiliśmy zwyciężyć i zainkasować komplet punktów. Skład Cartusii i zdjęcia z meczu w zakładce Junior C2- wiadomości.

Wszystkim naszym drużynom należą się duże  gratulacje za udane występy.