W piątej kolejce rozgrywek ligowych zespół Cartusii 1923 Kartuzy z rocznika 2004/2005 zmierzył się w Tczewie z miejscowym Gryfem. Spotkanie to zakończyło się remisem 1:1 (0:0) a jedyną bramkę dla Cartusii w tym spotkaniu zdobył Maciej Sidor….

Od początku mecz był bardzo wyrównany. W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki i dlatego na przerwę schodziliśmy z bezbramkowym remisem. W drugiej połowie, na 10 minut przed końcem spotkania, nasz zespół w końcu odnalazł drogę do bramki gospodarzy. W sytuacji tej Oliwier Stenzel podał piłkę do Macieja Sidora a ten bez problemu umieścił piłkę w bramce. Radość podopiecznych trenera Jerzego Meissnera nie trwała jednak długo, bo kilka minut później gospodarze odrobili stratę. Strzelec jedynej bramki dla Cartusii Maciej Sidor miał jeszcze jedną okazję do strzelenia bramki, jednak kiedy minął zawodników gospodarzy, tuż przed polem karnym został sfaulowany przez bramkarza, który po tej interwencji musiał opuścić boisko za czerwoną kartką którą ujrzał od sędziego. Niestety sędzia nie podyktował rzutu karnego tylko rzut wolny, którego niestety nie udało się zamienić na zwycięskiego gola. Mecz zakończył się zatem remisem 1:1.