W dniu dzisiejszym, po wieczornym treningu trener IV ligowej Cartusii p. Marian Geszke ogłosił kadrę na sobotni, ligowy mecz z Gromem Nowy Staw. Do Nowego Stawu pojedzie zatem 17 zawodników. Będą to w głównej mierze młodzieżowcy i juniorzy, którzy będą musieli zastąpić nieobecnych w tym meczu. Największą stratą będzie jednak brak naszego najlepszego strzelca Mateusza Niedźwieckiego (6 bramek), którego zatrzymały sprawy rodzinne....

Poza Mateuszem Niedźwieckim na boisku nie zobaczymy również Jakuba Gieca i Ryszarda Dawidowskiego, którzy w dalszym ciągu przechodzą rekonwalescencję po odbytych zabiegach operacyjnych. Wszyscy trzej stanowili trzon naszej drużyny w wygranym na wiosnę (03.05.2017 r. w Nowym Stawie) meczu z Gromem 3:2 , w którym trzecią bramkę dającą wówczas wygraną Cartusii zdobył w doliczonym już czasie gry właśnie Ryszard Dawidowski. Tym razem łatwiejszą już przeprawę z Cartusią będą zapewne mieli gospodarze, którzy dodatkowo w ostatnim czasie prezentują bardzo wysoki poziom gry i w czterech ostatnich meczach odnieśli cztery zwycięstwa.

Poza wymienionymi wyżej zawodnikami na sobotni mecz nie pojadą również Łukasz Wołoszyk, który w ostatnim tygodniu doznał kontuzji oraz Robert Kitowski, którego zmogła choroba. Tak więc trudne zadanie czeka naszych piłkarzy w sobotnim meczu, ale miejmy nadzieję, że młodzi zawodnicy nie oddadzą tak łatwo skóry i powalczą jak tylko będą mogli. Zawodnicy Ci mieli okazję zaprezentować się trenerowi Marianowi Geszke w tygodniu, w trakcie wtorkowego sparingu z sąsiadem zza miedzy- III ligowym GKS Przodkowo. Pomimo przegranej naszych piłkarzy z III ligowcami 0:4 (0:3) można było też ujrzeć fragmenty dobrej gry i niech to jest dobrym prognostykiem przed sobotnim meczem ligowym. Powodzenia.