Bardzo dobrze zainaugurowali swoje rozgrywki juniorzy Cartusii z rocznika 2006/2007. Podopieczni trenera Ryszarda Dawidowskiego w dniu wczorajszym podejmowali bowiem na własnym boisku sąsiada zza miedzy drużynę GKS-u Przodkowo. Nasi piłkarze nie dali najmniejszych szans swoim rówiesnikom z Przodkowa, których pokonali zdecydowanie aż 14:0 (4:0). Kunsztem strzeleckim wykazali się przede wszystkim Damian Uzarek zdobywca aż 7 bramek oraz Oliwier Bieliński, który 5 krotnie pokonał bramkarza rywali....

Spotkanie to było ostatnim spotkaniem pierwszej kolejki  w rozgrywkach grupy 5 juniora D2, albowiem przełożone było z minionego weekendu  na środę. Od pierwszych minut tego spotkania piłkarze Cartusii nadawali ton wydarzeniom na boisku i co chwilę stwarzali groźne sytuację do zdobycia bramki. Pierwszą bramkę otwierającą wynik spotkania a także drugą zdobył dobrze dysponowany tego dnia i niezwykle skuteczny Damian Uzarek. Do przerwy dorobek bramkowy powiększyli także Olivier Bieliński i Szymon Ostoja Lniski. Po przerwie nasi piłkarze dorzucili jeszcze dziesięć bramek, które były autorstwa  Damiana Uzarka x5, Oliviera Bielińskiego x4 oraz Marcela Wysieckiego x1. Dzięki zwycięstwu temu po pierwszej kolejce nasi piłkarze zajmują I miejsce w ligowej tabeli, ale tuż za nimi plasuje się Chojniczanka 1930 Chojnice, która również wysoko wygrała w tej kolejce, bo aż 31:1 z EXPERT/Pantery Sierakowice / Malbork, z która to drużyną przyjdzie się zmierzyć naszym piłkarzom już w najbliższą sobotę o godz. 14.00 w Sierakowicach.