Do dnia dzisiejszego trwały rozmowy i czynności formalne z poszczególnymi zawodnikami i klubami, które ostatecznie pozwoliły na ukształtowanie się IV ligowej, seniorskiej drużyny Cartusii 1923 Kartuzy na sezon 2017/2018. Z szerokiej kadry naszej drużyny z poprzedniego sezonu odeszło łącznie 7 zawodników, w tym tylko 2 z podstawowego składu a przybyło również 7 nowych piłkarzy ....

W bieżącym sezonie szeroka kadra naszej drużyny składać się będzie z 23 zawodników w tym z 13 młodzieżowców. Wśród zawodników tych znaleźli się :

Bramkarze : Babiński Artur (96, wychowanek), Małkiński Bartosz (97, Wigry Suwałki);

Obrońcy :  Pilichowski Filip (95, Wigry Suwałki), Iwański Przemysław (88, Centrum Pelplin), Bielicki Sylwester (88, wychowanek), Adamkiewicz Marcin (96, SMS Łódź), Chudy Patryk (99, Polonia Gdańsk), Raulin Adrian (00, GKS Żukowo), Skorowski Przemysław (00, wychowanek), Skierka Piotr (99, Arka Gdynia);

Pomocnicy :  Dawidowski Ryszard (89, wychowanek), Niedźwiecki Mateusz (95, Mrągowia Mrągowo), Giec Jakub (96, Gryf Wejherowo), Sienkiewicz Piotr (97, Wigry Suwałki), Siłkowski Błażej (97, Wigry Suwałki), Paninski Kacper (00, wychowanek), Piór Paweł (00, GKS Żukowo), Sierszyński Franciszek (94, KP Sopot), Kitowski Robert (00, wychowanek), Leszkiewicz Jakub (99, wychowanek), Toporek Mateusz (97, Lechia Gdańsk),;

Napastnicy :  Dampc Marcin- kpt. (87, KS Mściszewice), Wołoszyk Łukasz (99, Polonia Gdańsk);

* w nawiasie rocznik urodzenia, a po przecinku ostatni klub.

Z drużyny odeszli :

Menard Oskar (szuka Klubu- prawdopodobnie KS Kamienica Królewska), Leśniewski Mateusz (szuka klubu), Konrad Szerszeń (MKS Korsze- powrót do swojego macierzystego klubu), Deliga Paweł (zrezygnował z gry), Młyński Maciej (powrót z wypożyczenia do GKS Przodkowo, prawdopodobnie zrezygnował z gry), Grala Adam (były kapitan, zrezygnował z gry), Nałęcz Bartłomiej (szuka klubu);

Do drużyny przybyli :

Wołoszyk Łukasz- wychowanek UKS Sopot i ASP Sopot, grał później w juniorach Lechii Gdańsk a w ostanim roku w drużynie juniorskiej Polonii Gdańsk, z którą walczył o awans do Centralnej Ligi Juniorów, odbył także kilka meczów w drużynie seniorskiej V ligowej Polonii Gdański, zawodnik występuje na pozycji napastnika, mierzy 180 cm wzrostu;

Chudy Patryk- wychowanek Lechii Gdańsk, w której występował przez 8 lat w drużynach juniorskich. W ostanim roku występował w drużynie juniorskiej Polonii Gdańsk, z którą walczył o awans do Centralnej Ligi Juniorów, odbył także kilka meczów w drużynie seniorskiej V ligowej Polonii Gdański, mierzący 195 cm wzrostu zawodnik jest dobrze zapowiadającym się środkowym obrońcą; 

Sierszyński Franciszek- wychowanek KS Mściszewice, później grał w drużynach juniorskich AP KP Gdynia Dąbrowa a ostatni rok spędził w dużynie seniorskiej KP Sopot, zawodnik występuje na pozycji bocznego pomocnika, może też grać w środku pomocy, mierzy 179 cm wzrostu;

Skorowski Przemysław- wychowanek GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Do seniorów dołączył po ubiegłym sezonie z drużyny Juniora B (rocznika 2000/01) trenowanej przez trenera Karola Cichonia. Jeden z lepszych zawodników tej drużyny. Zawodnik występuje na pozycji środkowego obrońcy, mierzy 187 cm wzrostu;

Kitowski Robert- wychowanek GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Do seniorów dołączył po ubiegłym sezonie z drużyny Juniora B (rocznika 2000/01) trenowanej przez trenera Karola Cichonia. Jeden z lepszych zawodników tej drużyny. Zawodnik występuje na pozycji bocznego pomocnika, mierzy 178 cm wzrostu;

Leszkiewicz Jakub- wychowanek GKS Cartusia 1923 Kartuzy. Do drużyny seniorskiej Cartusii powrócił z rocznego wypożyczenia ze Sportingu Leźno. Zawodnik posiadający duże umiejętności techniczne, występuje na pozycji bocznego pomocnika, mierzy 184 cm wzrostu;

Skierka Piotr- zawodnik juniorskiej drużyny Arki Gdynia, który w ostatnim okresie pauzował z uwagi na kontuzję kolana. Do Cartusii przyszedł już po wyleczonym urazie i może trenować na pełnym obciążeniu, zawodnik występuje na pozycji bocznego obrońcy, mierzy 190 cm wzrostu;

Poza wyżej wymienionymi zawodnikami należy także dodać, że po rocznym okresie pobytu w Cartusii na zasadzie rocznego wypożeczenia z GKS Żukowo, do drużyny dołaczyli już na stałe młodzi, ale perspektywiczni zawodnicy Piór Paweł (00) oraz Raulin Adrian (00). Paweł to zawodnik najlepiej czujący się w środku, lub na boku pomocy, natomiast Adrian to środkowy obrońca, lub środkowy defensywny pomocnik. Obaj zawodnicy zyskali uznanie w oczach trenera Mariana Geszke, który wierzy w ich rozwój i występy w krótkim czasie w pierwszej drużynie Cartusii. 

Kadra Cartusii w sezonie 2017/18 to przeplatanka uzdolnionych, bardzo młodych piłkarzy z zawodnikami doświadczonymi, przy czym zdecydowana wiekszoć to zawodnicy młodzi, których zadaniem jest ogrywanie się przy nieco starszych i bardziej doświadczonych kolegach. Z podstawowego składu Cartusii z ubiegłego sezonu odeszło tylko dwóch zawodników, więc z załataniem po nich dziury nie będzie problemu.

Kadrę Cartusii uzupełniają także I trener Marian Geszke, trener asystent Ryszard Dawidowski, trener bramkarzy Jarosła Ochal, który dołączył do drużyny od tego sezonu, Pani Ewa Borowska- od lat zajmująca się obsługą medyczną w trakcie meczów ligowych oraz Pan Tadeusz Rek od lat zajmujący się rehabilitacją i rekonwalescencją naszych piłkarzy.