W dzisiejszym sparingu rozegranym w ramach przygotowań do nowego sezonu 2017/18, IV ligowa Cartusia 1923 Kartuzy przegrała z sąsiadem zza miedzy drużyną GKS Przodkowo 1:3 (0:1). Przodkowianie wygrywając ten mecz  przerwali niestety Cartusii trwającą od 01.04.2017 r. serię meczów bez porażki. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił Sylwester Bielicki, który dobijając piłkę odbitą od słupka po strzale Mateusza Niedźwieckiego dał wyrównanie naszej drużynie....

Przodkowianie byli drużyną lepszą, częściej byli przy piłce i stwarzali więcej sytuacji bramkowych. Kartuzjanie również mieli dobre momenty, ale nie wystarczyło to na dobrze dysponowany, III ligowy zespół z Przodkowa. Dzisiejszy sparing był dobrym materiałem poglądowym dla trenera Mariana Geszke, który nie tylko okazał bolączki naszej drużyny, ale też dobre jej strony w konfrontacji z silnym zespołem. W drużynie Cartusii zagrało bardzo wielu młodych piłkarzy, szczególnie w drugiej połowie, w której na boisku występowało aż 10 młodzieżowców, w tym kilku juniorów, którzy prześli do seniorów z końcem ubiegłego sezonu. Drużyna nasza jest cały czas w trakcie kompletowania i najbliższy tydzień będzie decydujący, którzy z piłkarzy będą stanowili kadrę naszego zespołu w nowym sezonie. Dobre jest to, że większość piłkarzy występujących w naszym zespole w poprzednim sezonie pozostała, więc ze zgraniem nie powinno być problemu. Piłkarze Cartusii przed inauguracją ligi, która przewidziana jest na następną sobotę (05.08.2017), we wtorek rozegrają jeszcze jeden mecz kontrolny z drużyną GKS Sierakowice.