W przedostatniej, 33 kolejce sezonu IV Ligi Cartusia pomimo otrzymania trzech punktów walkowerem za mecz z wycofanym z rozgrywek Rodłem Kwidzyn musi o utrzymanie walczyć do ostatniej kolejki. Przy dobrych wiatrach już dzisiaj mogliśmy cieszyć się z utrzymania. Tymczasem wyniki dzisiejszych spotkań niestety nie ułożyły się po myśli naszych piłkarzy, albowiem najważniejsi rywale w walce o utrzymanie niespodziewanie także zdobyli ważne punkty..... 

O ile zwycięstwo Gedanii Gdańsk w meczu ze zdegradowanym już Sokołem Wyczechy było do przewidzenia, o tyle niespodziankami zakończyły się pozostałe będące w naszym zainteresowaniu mecze Bytovii Bytów i Aniołów Garczegorze. W Bytowie miejscowa Bytovia zremisowała bowiem z wiceliderem tabeli Centrum Pelplin, ale największą niespodzianką było zdecydowane zwycięstwo Aniołów Garczegorze z Gryfem Słupsk. Oto wyniki wszystkich spotkań 33 kolejki:

Bytovia II Bytów - Centrum Pelplin 3:3         

Gedania Gdańsk - Sokół Wyczechy 2:0        

Kaszubia Kościerzyna - Orkan Rumia 5:0  

Arka II Gdynia - Grom Nowy Staw 7:1     

Powiśle Dzierzgoń - Stolem Gniewino 1:0

Anioły Garczegorze - Gryf Słupsk 3:1    

Rodło Kwidzyn - Cartusia Kartuzy 0:3 vo.

Wierzyca Pelplin - Jaguar Gdańsk 3:1

Wyniki te spowodowały, że Cartusia musi walczyć w ostatniej kolejce, aby była pewna utrzymania. Do tego celu, nie rozglądając się na inne drużyny,  Cartusii niezbędny jest co najmniej remis w meczu z Aniołami Garczegorze, który w najbliższą niedzielę (18.06.) rozegrany zostanie na stadionie w Kartuzach. Tego dnia wszystkie mecze ostatniej kolejki IV ligi rozegrane zostaną o tej samej porze tj. o godz. 15.00. Piłkarze Cartusii o utrzymanie to dzielnie walczyli przez całą rundę wiosenną sprawiając po drodze wiele niespodzianek i rozgrywając wiele dobrych spotkań. Choć sytuacja po jesieni z 9 punktami na koncie, była naprawdę nie do pozazdroszczenia i większość nie dawała żadnych szans na powodzenie, to determinacja trenera Mariana Geszke i jego podopiecznych była na tyle duża, że we wszystkich rozegranych do tej pory wiosną spotkaniach udało się zdobyć aż 27 punktów  (trzykrotnie więcej niż jesienią), co pozwoliło wyjść ze strefy spadkowej. Nie mniej jednak do pełni szczęścia brakuje jeszcze jednego punktu, o który będzie się trzeba postarać w ostatnim spotkaniu. Miejmy nadzieję, że pomogą nam w tym nasi wierni kibice i ich gromki doping. Zapraszamy zatem wszystkich kibiców na ten ostatni i jakże ważny mecz Cartusii w sezonie 2016/2017.