Bardzo dobrze zainaugurowali rozgrywki wiosenne juniorzy Gminnego Klubu Sportowego Cartusia 1923 Kartuzy z rocznika 2004/05. Podopieczni trenera Jerzego Mesisnera, rozgrywający swoje mecze w najwyższej klasie rozgrywkowej organizowanej przez Pomorski ZPN, w dniu dzisiejszym na własnym boisku zasłużenie pokonali Mewę Gniew 3:1 (0:0). Bramki dla naszej drużyny strzelili Czerwionka Kamil, Sidor Maciej oraz Wydrowski Aleksander....

Drużyna Cartusii w rozgrywkach tych (1 Liga Wojewódzka Junior D1) występuje w roli beniaminka. Do tej najwyższej ligi nasi juniorzy awansowali bowiem po poprzednim, bardzo udanym sezonie. Wiadomo było, że będzie to trudna liga, jednak nasi piłkarze pokazują, że radzą sobie w niej i to z dużym powodzeniem. W dzisiejszym spotkaniu drużyna z Gniewu była wymagającym przeciwnikiem, który szczególnie w pierwszych kilkunastu minutach nie pozwalał naszym zawodnikom na wiele a sam stworzył kilka sytuacji do objęcia prowadzenia. Na szczęście żadna z tych prób okazała się nieskuteczna. Po okresie przewagi gości do głosu zaczęli w końcu dochodzić młodzi piłkarze Cartusii. Szczególnie bardzo aktywny w tym okresie był Stenzel Oliwier, który kilkukrotnie postraszył bramkarza Mewy.  Mimo tego  żadnej z drużyn nie udało się w pierwszej części meczu zdobyć upragnionej bramki.

Druga połowa przebiegała już zdecydowanie pod dyktando naszego zespołu, który przewagę tą przypieczętował strzeleniem trzech kolejnych bramek wychodząc na prowadzenie 3:0. Najpierw rozgrywający bardzo dobre spotkanie obrońca Czerwionka Kamil strzela bramkę po sprytnym podaniu Sidora Macieja. Drugą bramkę strzela z kolei asystujący przy pierwszej Sidor Maciej. Przy tej bramce, po znakomitym dośrodkowaniu, asystę zaliczył Wydrowski Olek. To ten właśnie zawodnik został strzelcem trzeciej bramki i wyprowadził Cartusię na prowadzenie 3:0. Wysokie prowadzenie Cartusii i rozluźnienie w szykach obronnych dało jednak się we znaki. W ostatniej minucie spotkania goście strzelili bowiem bramkę honorową po bardzo ładnym strzale z dystansu, ustalając wynik spotkania na 3:1. Cały zespół zdaniem trenera Jerzego Meissnera zasłużył na pochwałę pokazując niezłą grę, a także duże zaangażowanie. Gratulacje !!!!

Skład Cartusii : Szymon Konkol, Radosław Cirocki, Maciej Kobiela, Nikodem Kitowski,  Kamil Czerwionka, Łukasz Plichta, Oliwier Stenzel, Norbert Drywa, Maciej Sidor,Dorian Pióro , Dera Leon, Kitowski Dawid, Wydrowski Aleksander.