Juniorzy rocznika 2004/2005 z kat. Junior D1 kontynuują serię gier z trzema niepokonanymi dotąd zespołami w Pomorskiej Lidze Juniora D1. W drugim z tych trzech spotkań nasi piłkarze spotkali się w sobotnie popołudnie z zespołem Chojniczanki Chojnice. Rozegrany w Chojnicach mecz był bardzo wyrównanym pojedynkiem ale zakończył się wygrana gospodarzy 3:2 (1:1). Szersza relacja i zdjęcia z meczu w rozwinięciu ....

Pierwszą bramkę zdobyli nasi piłkarze po indywidualnej akcji Oliwiera Stenzel. Podał on przytomnie piłkę do nadbiegającego Nikodema Kitowskiego, który płaskim strzałem po ziemi pokonał bramkarza gospodarzy. Po kilku minutach gospodarze wyrównali po stałym fragmencie gry i strzałem głową na nasza bramkę. Po przerwie w 48 minucie Chojniczanka obejmuje prowadzenie po strzale z dość dalekiej odległości i rykoszecie, po którym piłka wpada do naszej bramki. Młodzi piłkarze Cartusii rzucili się szybko do odrabiania strat i już po dwóch minutach udaje się im wyrównać. Po bardzo dobrym, prostopadłym zagraniu Doriana Pióro do piłki doszedł Oliwier Stenzel, który uprzedził bramkarza Chojniczanki i strzelił do pustej bramki a tuż przed linią bramkowa piłkę do siatki gospodarzy wepchnął jeszcze Aleksander Wydrowski. Kiedy wydawało się, że mecz ten zakończy się remisem, w ostatniej minucie doliczonego już czasu gry, gospodarze po rzucie wolnym zdobywają bramkę, po samobójczym trafieniu naszego zawodnika i ustalili wynik spotkania na 3:2 dla Chojniczanki. Podopieczni trenera Jerzego Meissnera rozegrali niezłe spotkanie, ale punkty pozostały w Chojnicach. Za tydzień naszych piłkarzy czeka trzeci kolejny mecz z niepokonanym dotąd zespołem Jaguara Gdańsk.