Wymęczone zwycięstwo odnieśli  w dniu dzisiejszym piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy, którzy w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego ZPN pokonali na wyjeździe V ligowe Kaszuby Połchowo 1:2 (0:1). Obie bramki dla Cartusii zdobył niezawodny ostatnio Ryszard Dawidowski. Szersza relacja, składy i bramki w rozwinięciu ...

W drużynie Cartusii zagrało bardzo wielu młodych piłkarzy, którzy dostali szansę gry w dzisiejszym meczu od początku spotkania. W pierwszej połowie dominacja Cartusii nie podlegała dyskusji, jednak niezbyt proste i twarde boisko w Połchowie nie pozwalało na dokładne rozgrywanie piłki, więc o jakieś  efektowne akcje było trudno. W tej części gry a dokładnie w 30 minucie najładniejszą akcję przeprowadził Ryszard Dawidowski, który po przejęciu piłki w okolicach środka boiska przebiegł z nią przez całą połowę rywali wygrywając pojedynek biegowy z kryjącym go stoperem Kaszub i w sytuacji sam na sam mocnym strzałem z 10 metra pokonał bramkarza gospodarzy.

W drugiej połowie z biegiem mijającego czasu gospodarze czując  jeszcze szansę na sprawienie jakiejś niespodzianki przycisnęli mocniej a zadowoleni z wyniku piłkarze Cartusii cofnęli się nieco do tyłu czekając na kontry.  Niestety nie ustrzegliśmy się błędów. Jeden z nich gospodarze wykorzystali w 82 minucie spotkania. W sytuacji tej dorzuconą w nasze pole karne piłkę przyjął na pierś najlepszy wśród Połchowian i znany z występów w II ligowym Gryfie Wejherowo Michał Skwiercz, który zaraz po przyjęciu wyszedł na czystą pozycję i w sytuacji sam na sam pokonał naszego bramkarza Artura Babińskiego doprowadzając do remisu 1:1. Na szczęście radość gospodarzy nie trwała zbyt długo. W 89 minucie Kartuzjanie po rzucie rożnym strzelili zwycięską bramkę a jej autorem był ponownie kapitan naszej jedenastki Ryszard Dawidowski, który w zamieszaniu podbramkowym wykazał się największym sprytem i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Pomimo doliczonych do regulaminowego czasu gry 4 minut wynik 1:2 pozostał niezmieniony i Cartusia awansowała do IV rundy.

Babiński- Kotłowski (60’ Traut), Mateja, Grala, Tarverdyan- Paninski (75’ Niedźwiecki), Adamkiewicz, Piór (46’ Iwański), Leszkiewicz (46’ Nałęcz)- Młyński, Dawidowski;

Rez.: Młyński P.- Nałęcz, Ziółkowski, Iwański, Niedźwiecki, Traut;