W dniu dzisiejszym, w trzecim sparingu letniego okresu przygotowawczego grająca już w prawie optymalnym składzie Cartusia 1923 zremisowała na własnym boisku z Bytovią II Bytów 1:1 (0:1). Z przebiegu spotkania więcej z gry i okazji bramkowych mieli Kartuzjanie, jednak nie potrafiliśmy skutecznie wykończyć akcji, która dałaby nam zwycięstwo. Najlepszych okazji nie wykorzystali Ryszard Dawidowski, który trafił w słupek z rzutu wolnego oraz Mateusz Niedźwiecki, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem gości. Bytowianie jako pierwsi wyszli na prowadzenie, bo już w 8 minucie zdobyli bramkę, której autorem był Maciej Stenka. Wyrównanie padło w 55 minucie spotkania po strzale nowo pozyskanego napastnika Cartusii Pawła Deliga....

Dzisiejszy sparing był bardzo pożyteczny i dający wiele odpowiedzi na nurtujące dotąd pytania. Bytovia jako wymagający przeciwnik wysoko zawiesiła poprzeczkę, ale w opinii obserwatorów tego spotkania Kartuzjanie pokazali się z bardzo dobrej strony i jest to dobry prognostyk na zbliżające się milowymi krokami rozgrywki ligowe. Kolejne towarzyskie spotkanie Cartusia rozegra już w najbliższą sobotę o godz. 15.30 w Mściszewicach z miejscową drużyną KS Mściszewice. Z informacji jakie docierają do nas wynika, że gospodarze posiadają bardzo dobrze przygotowane boisko z naturalną nawierzchnią, na którym w ostatnim czasie mecz sparingowy rozegrała nawet I ligowa Drutex Bytovia Bytów, która zmierzyła się tam z III ligowcem GKS Przodkowo.