W swoim ostatnim sparingu przed inauguracją "wiosny" rozegranym na kartuskim stadionie III ligowa Cartusia 1923 Kartuzy skromnie pokonała V ligowy GKS Sierakowice 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 75 minucie Mateusz Niedźwiecki, który w polu karnym gości przedarł się z piłką przez obrońców i w sytuacji sam na sam mocno strzelił w długi róg i piłka znalazła się w siatce. Piłkarzom Cartusii łatwo w tym meczu się nie grało. Bardzo zmotywowani i zmobilizowani goście z Sierakowic ambitnie walczyli przez całe 90 minut i trzeba przyznać, że poprzeczkę zawiesili dość wysoko. Okazji do strzelenia bramek było znacznie więcej i to zarówno po stronie Cartusii jak i Sierakowic....

Mimo ambitnej postawy gości wynik i gra naszego zespołu nie do końca może zadawalać. Jest jeszcze parę elementów, nad którymi trzeba popracować, ale czy starczy czasu ? Inna sprawa, że mecze sparingowe, to  nie ligowe, więc poczekajmy na start ligi, która wszystko zweryfikuje.