W dniu dzisiejszym GKS Cartusia 1923 Kartuzy na własnym boisku pokonała czołową ekipę IV ligi i mającą aspiracje do awansu drużynę KP Starogard Gdański 3:1 (0:1).  Choć do przerwy to goście po bramce Jakuba Gronowskiego prowadzili 0:1, jednak w drugiej części bramki strzelali już tylko piłkarze z Kartuz. Do wyrównania krótko po przerwie doprowadził kapitan naszej jedenastki Ryszard Dawidowski, który bramkarza gości pokonał ładnym strzałem z dystansu, chwilę później na prowadzenie Cartusię wyprowadził Ukrainiec Pavlo Konchuk, który także po ładnej indywidualnej akcji i minięciu dwóch obrońców uderzył sprzed pola karnego i umieścił piłkę w siatce. Wynik spotkania w 88' ustalił natomiast młody, bo 17 letni wychowanek Cartusii Jakub Leszkiewicz, który przy asyscie Jakuba Gieca znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem gości i pewnym, płaskim strzałem podwyższył wynik spotkania na 3:1....

Mecz ten był wyrównanym pojedynkiem. Poza strzelonymi bramkami obie ekipy stworzyły jeszcze po kilka innych okazji do zmiany wyniku, jednak byli niezwykle nieskuteczni. Najlepszych okazji bramkowych nie wykorzystali jeden z zawodników gości jeszcze w pierwszej połowie, który z wiadomych tylko sobie powodów nie trafił do pustej bramki, natomiast w drugiej części piłkę z linii bramkowej Cartusii wybił Kamil Jastrzębski. Z kolei w Cartusii najlepszej okazji nie wykorzystał Jakub Leszkiewicz, który w ideanej sytuacji  znajdując się oko w oko z bramkarzem widząc wychodzacego z daleko bramki golkipera gości, próbował lobować go i gdy wydawało się że piłka powinna znaleźć się w siatce, ta poleciała obok bramki.

Na uwagę zasługuje także udział w tym meczu aż 7 wychowanków Cartusii w tym meczu oraz 3 aktualnych juniorów z grupy trenera Karola Cichonia, którzy pomału przekraczaja progi drużyny seniorskiej i spisują sie całkiem nieźle. Niestety w meczu tym nie mogli wystąpić jeszcze trzej podstawowi piłkarze naszej drużyny Pastryk Sidor, Marcin Adamkiewicz oraz Rafał Pietrewicz, którzy w dalszym ciągu pozostają kontuzjowani.