W sobotnie południe rezerwy Cartusii 1923 Kartuzy w ramach 30 kolejki rozgrywek V ligi rozegrały wyjazdowy mecz z Sokołem Bożepole Wielkie. Grający w bardzo okrojonym składzie podopieczni trenera Karola Cichonia niestety ulegli gospodarzom 2:0 (0:0). Bramki dla Sokoła zdobyli Adrian Kwiatkowski oraz Jakub Kreft. Oba gole w sobotnim spotkaniu padły w drugiej połowie, w której Kartuzianie po czerwonej kartce Daniela Radomskiego uzyskanej w przerwie meczu grali w osłabieniu jednego zawodnika. Szersza relacja oraz protokół meczowy w rozwinięciu ….

Cartusia 1923 II Kartuzy na mecz do Bożegopola Wielkiego udała się w bardzo okrojonym składzie, albowiem zabrakło w nim dwóch pauzujących za kartki podstawowych zawodników Filipa Kitowskiego oraz Michała Formelli a także kontuzjowanego napastnika Jakuba Toruńczaka. Dodatkowo z powodu kontuzji dwóch bramkarzy Cartusii między słupkami z konieczności musiał stanąć Paweł Matejek. W związku z tak dużą absencją podstawowych piłkarzy, młodzi Kartuzianie nie byli w stanie sprostać solidnej drużynie Sokola Bożepole Wielkie. Dodatkowo nieodpowiedzialne zachowanie Daniela Radomskiego, który przed zejściem do szatani po pierwszej połowie wdał się w niepotrzebną awanturę z rezerwowym zawodnikiem Sokoła Michałem Fudala, spowodowało, że sędzia główny spotkania obu zawodników ukarał czerwoną kartką. Niestety sytuacja ta spowodowała, że to Kartuzianie całą drugą połowę musieli grać w dziesięciu. Sytuacja ta została wykorzystana przez gospodarzy, którzy niedługo po rozpoczęciu drugiej połowy, bo już w 49 minucie meczu wyszli na prowadzenie 1:0 po bramce Adriana Kwiatkowskiego a wynik meczu na 2:0 ustalili w 88 minucie meczu za sprawą Jakuba Kreft. Szkoda straconych punktów, bo przy korzystnych wynikach jakie zapadły w pozostałych spotkania w bieżącej kolejce Kartuzianie mogli zbliżyć się do czwartego miejsca w tabeli dającego prawo gry Cartusii w barażach o IV ligę. Tymczasem porażka ta nie spowodowała spadku w ligowej tabeli, więc o kolejne punkty będzie trzeba powalczyć w następnych spotkaniach.

Cartusia : Matejek Paweł- Kobiela Maciej, Belgrau Bartłomiej, Ptach Filip (79’ Goll Iwo), Olszewski Kacper- Radomski Daniel, Hara Oliwier, Bodzak Zbigniew (kpt) (54’ Bucior Nikodem), Maksym Zelenevych, Robert Radomski- Poroszewski Szymon;

Rez.: Goll Iwo, Bucior Nikodem;

1:0 Kwiatkowski Adrian (49’), 2:0 Kreft Jakub (88’);

Cartusia : Radomski Daniel (cz- 45’+1);

Sokół : Waszkinel Grzegorz (ż), Fudala Michał (cz- 45’+1);