W dniu dzisiejszym kartuscy III ligowcy rozegrali 5 mecz sparingowy w ramach zimowych przygotowań do rundy wiosennej, w którym podopieczni trenera Dominika Czajki zmierzyli się z kolejną, czołową drużyną IV ligi Jaguarem Gdańsk. Kartuzianie w pojedynku tym skromnie pokonali piłkarzy Jaguara 1:0 (1:0), choć okazji do podwyższenia wyniku nie brakowało. Był to kolejny dobry mecz kontrolny, w którym można było sprawdzić poszczególne warianty taktyczne…..

W dzisiejszym spotkaniu w drużynie Cartusii zabrakło z różnych powodów dwóch zawodników tj. Jana Kopanii i Bartosza Kuźniarskiego, ale kadra niebiesko-biało-czarnych jest dość szeroka, więc większego problemu z zestawieniem składu na pewno nie było. Kartuzianie już w 7 minucie objęli prowadzenie po rzucie rożnym i strzale głową z 6 metra kapitana drużyny Cartusii. W 14 minucie po faulu na szarżującym w polu karnym gospodarzy Przemku Żukowskim Karuzianie mieli okazję do podwyższenia wyniku, ale strzał z rzutu karnego niestety poszybował nad poprzeczką. W 25 minucie spotkania o dużym pechu mógł mówić młody wychowanek Cartusii Kacper Olszewski, który po jednym ze strać z przeciwnikiem skręcił staw skokowy i musiał opuścić boisko. Miejmy nadzieję, że uraz tego 18 letniego zawodnika nie będzie zbyt poważny i szybko wróci do zdrowia. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie, więc pierwsza połowa, biegnąca pod dyktando Cartusii, na korzyść Kartuzian.

W drugiej odsłonie mecz się nieco wyrównał, choć bliżej zmiany wyniku byli piłkarze Cartusii, którzy po strzałach Maksyma Zelenevych i Kaspra Własnego obili słupek bramki Jaguara a Jakub Poręba po strzale z pola karnego trafił w poprzeczkę. Gospodarze próbowali zaskoczyć strzeżącego w drugiej połowie bramki Cartusii Dawida Dąbrownego strzałami z dystansu i raz bliscy byli szczęścia, ale golkiper Cartusii pokazał swoją klasę i ładnie wybronił uderzenie gospodarzy. W końcówce spotkania bardzo dobrze wyglądający ostatnio Dawid Szałecki po rzucie rożnym z bliskiej odległości, mając pustą bramkę, niestety przestrzelił nad poprzeczką. Mimo okazji do zmiany wyniku, ten nie uległ już zmianie i czwarte zwycięstwo Cartusii w piątym sparingu stało się faktem. To tyle w telegraficznym skrócie o dzisiejszej potyczce z Jaguarem Gdańsk.

W środę, w kolejnym sparingu tak łatwo już na pewno nie będzie, albowiem niebiesko-biało-czarni zmierzą się w Stężycy z drugoligowcem- miejscową Radunią, która w dniu dzisiejszym aż 7:1 odprawiła Gedanię Gdańsk.