W dniu dzisiejszym podopieczni trenera Dominika Czajki rozegrali trzeci sparing w ramach przygotowań do rundy wiosennej. Kartuscy III ligowcy pokonali w Pruszczu Gdańskim, występujących w rozgrywkach IV ligi miejscowych Czarnych 5:0 (3:0). Bramki dla niebiesko-biało-czarnych strzelali Jakub Poręba, Michał Marczak x 2, Maciej Kobiella oraz zawodnik testowany.

Od samego początku inicjatywę przejęli piłkarze Cartusii, którzy swoją przewagę udokumentowali bardzo szybko, bo już w 9 minucie meczu Jakub Poręba dał prowadzenie Kartuzianom, po ładnej akcji Przemka Żukowskiego w polu karnym gospodarzy i jego zagraniu wzdłuż bramki na zamknięcie do nadbiegającego z drugiej strony Jakuba Poręby, któremu pozostało już tylko dostawić nogę i wpakować piłkę do pustej bramki. Druga i trzecia bramka to zasługa napastnika Cartusii Michała Marczaka, który w ciągu jednej minuty podwyższył prowadzenie na 2:0 a zaraz potem na 3:0. Najpierw w 20 minucie meczu zagranie Marcina Poręby z boku pola karnego przed bramkę rosły napastnik Cartusii wykończył strzałem głową z 5 metra a minutę później sam wyłuskał piłkę w polu karnym i wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem Czarnych pewnym, płaskim strzałem obok golkipera podwyższył prowadzenie na 3:0. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza połowa meczu, w której gospodarze raczej nie zagrozili bramce Cartusii.

Druga odsłona meczu zaczęła się od poważnego ostrzeżenia gospodarzy, albowiem już w 47 minucie meczu, chyba najmłodszy na boisku wychowanek Cartusii Maciej Kobiella w sytuacji sam na sam trafił słupek. Chwilę później ten 17 letni zawodnik po stałym fragmencie gry i wrzutce piłki w pole karne Czarnych znalazł się w dogodnej sytuacji, ale jego strzał z 11 metra poszybował nieznacznie nad poprzeczką. Na 4:0 w 65 minucie meczu podwyższył jeden z zawodników testowanych, który do wrzuconej, górnej piłki w pole karne gospodarzy wyskoczył najwyżej i uprzedzając bramkarza głową skierował piłkę do siatki.  Wynik spotkania w 84 minucie meczu na 5:0 ustalił Maciej Kobiella, który wykorzystał idealne podanie z boku pola karnego przed bramkę pozyskanego z Raduni Stężyca Bartosza Kuźniarskiego i technicznym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Było to pierwsze trafienie tego młodego piłkarza dla III ligowej Cartusii. Brawo.

Było to dobre spotkanie w wykonaniu niebiesko-bialo-czarnych, w którym każdy z zawodników rozegrał co najmniej 45 minut i miał możliwość pokazać trenerowi, że to właśnie jemu należy się miejsce w podstawowej „jedenastce”.  Kartuzianie w spotkaniu tym byli stroną dominującą i mogli pokusić się o wyższe zwycięstwo, bo sytuacji do tego nie brakowało, ale nie bramki były w tym spotkaniu najważniejsze, tylko gra i realizacja założeń taktycznych oraz właściwe wybieganie meczu.

Skład Cartusii :

I połowa :

Dąbrowny- Poręba M., Garbacik, test, Kopania- Poręba J., Szalecki, Banaczek, Żukowski, Parulski- Marczak;

II połowa :

Kotłowski- Matejek, Tandecki, test, Olszewski- Trela, Dobek, Banaczek, Kobiella, Kuźniarski- Zelenevych;

0:1 Poręba Jakub (9’), 0:2 Marczak Michał (20’), 0:3 Marczak Michał (21’), 0:4 test (65’), 0:5 Kobiella Maciej (84’);