W dniu dzisiejszym, na boisku Ogniwa w Sopocie piłkarze III ligowej Cartusii 1923 Kartuzy zmierzyli się w drugim sparingu z czołową drużyną IV ligi Gryfem Wejherowo. Pojedynek ten wygrali Kartuzianie pokonując Wejherowian 2:1, choć to Gryfici w 21 minucie meczu wyszli na prowadzenie. Jednak szybka odpowiedź niebiesko-biało-czarnych jeszcze w pierwszej części meczu a potem w drugiej połowie bramka Michała Marczaka dały ostateczne zwycięstwo Cartusii….

Piłkarze Gryfa w 21 minucie meczu objęli prowadzenie. W sytuacji tej  po stracie piłki w środku pola Kartuzian, Gryfici przeprowadzili szybki kontratak, w którym ładnie rozgrywając miedzy sobą piłkę przedostali się w pole karne i ostatecznie napastnika Gryfa w sytuacji sam na sam pokonał broniącego bramki Cartusii Jana Michalaka. Odpowiedź Cartusii była bardzo szybka. Najpierw w dogodnej sytuacji znalazł się Oliwier Dobek, który strzałem z pola karnego nieznacznie się pomylił, gdyż piłka o centymetry minęła słupek bramki a następnie w 27 minucie meczu ładne zagranie Maksyma Zelenevych za obrońców Gryfa trafiło do Mateusza Treli, który w polu karnym zwiódł kryjącego go obrońcę i ładnym strzałem z woleja w krótki róg pokonała doświadczonego golkipera Gryfa Wiesława Ferrę. Na przerwę, po dość wyrównanym pojedynku, piłkarze schodzili do szatani remisując 1:1.

W drugiej odsłonienie przewagę osiągnęli już piłkarze Cartusii, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i częściej nękali defensywę przeciwnika. Już w 50 minucie Nikodem Parulski po zagraniu Przemka Żukowskiego ładnym strzałem z okolic pola karnego trafia w poprzeczkę i piłka wychodzi na aut bramkowy. W 63  minucie Kartuzianie wychodzą na prowadzenie 2:1 po prostopadłym zagraniu w pole karne Gryfa i skutecznym wykończeniu sytuacji sam na sam Michała Marczaka, który miejmy nadzieję, że golem tym odblokował się i teraz regularnie już będzie trafiał do siatki rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie, choć sytuacji bramkowych nie brakowało zarówno z jednej jak i drugiej strony.

Skład Cartusii :

I połowa : Michalak- Olszewski, test, test, test- Poreba J., Kopania, Dobek, test, Trela- Zelenevych;

II połowa : Dąbrowny- Poręba M., Garbacik, test, Kopania- Parulski, Szalecki, Kobiella, Żukowski, test- Marczak;