Skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem zakończyło się dzisiejsze spotkanie w ramach 27 kolejki rozgrywek V Ligi, w którym Cartusia 1923 Kartuzy pokonała na własnym boisku w derbach powiatowych ekipę KS Chwaszczyno 1:0 (1:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 11 minucie Jakub Toruńczak, który pięknym strzałem głową pokonał golkipera gości. Kartuzjanie byli stroną dominującą, częściej utrzymywali się przy piłce i częściej zagrażali bramce przeciwnika. Szersza relacja, składy drużyn oraz zdjęcia w rozwinięciu .....

Kartuzjuanie do dzisiejszego meczu przystąpili bez kontuzjowanego Filipa Kitowskiego oraz Roberta Radomskiego. Do kadry wrócił natomiast po długiej przerwie spowodowanej kontuzją doświadczony Marek Dawidowski, ale w dzisiejszym meczu jeszcze nie wystąpił. Niebiesko-biało-czarni od początku meczu kontrolowali wydarzenia na boisku, jednak już w 8 minucie spotkania po jednej z akcji ofensywnych goście z Chwaszczyna za sprawą byłego zawodnika Cartusii Michała Wierzchołowskiego zdobyli bramkę, ale napastnik KSCh na szczęście znajdował się na pozycji spalonej. Chwilę później gospodarze cieszyli się już z prowadzenia 1:0. Była to 11 minuta meczu i idealne dośrodkowanie w pole karne gości Gabriela Hirsza, do którego dopadł Jakub Toruńczak, który idealnie wyskoczył i pięknym strzałem głową z okolic 7 metra pokonał golkipera gości Oskara Mastalerz. Piłka po uderzeniu napastnika gospodarzy odbiła się jeszcze od słupka i ugrzęzła w siatce. Było to już 13 trafienie napastnika Cartusii w tych rozgrywkach. Po strzeleniu bramki Kartuzjanie nadal dominowali i częściej posiadali piłkę. Kilka minut później Kartuzjanie mogli podwyższyć prowadzenie, ale idealnego podania i sytuacji sam na sam nie wykorzystał kapitan Cartusii Zbigniew Bodzak, który po otrzymaniu podania z boku pola karnego stanął oko w oko z bramkarzem gości, ale jego strzał z 5 metra efektowną interwencją obronił bramkarz gości, który w trakcie całego meczu kilkakrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki i był chyba najjaśniejszą postacią piłkarzy z Chwaszczyna. Do końca pierwszej połowy gra toczyła się bardziej w środku pola, Kartuzjanie rozgrywali piłkę z lewa do prawa, nikt nie forsował tempa a spotkanie nie było jakimś porywającym widowiskiem. Dodatkowo goście z Chwaszczyna dzisiejszego dnia nie mieli argumentów, aby poważniej zagrozić bramce Cartusii. Dlatego też do przerwy 1:0 dla Cartusii.

W drugiej odsłonie niewiele się zmieniło, w dalszym ciągu więcej z gry mieli Kartuzjanie, ale dalej nie kwapili się oni do jakiś zabójczych akcji ofensywnych. Dopiero w końcówce meczu, po tym jak piłkarzom Chwaszczyna zaczęło zaglądać już w oczy widmo porażki i próbowali oni mocniej zaatakować a tym samym odsłonili się nieco w tyłach, niebiesko-biało-czarni stworzyli kilka groźnych a nawet stuprocentowych sytuacji. Najpierw w 78 minucie meczu po indywidualnej akcji Zbigniewa Bodzaka w polu karnym Chwaszczyna, w której minął on kryjącego go obrońcę a następnie spod linii końcowej zagrał przed bramkę, ale niestety adresat tego podania Szymon Poroszewski mając już tylko pustą bramkę i 3 metry do niej nie trafił czysto w futbolówkę, która w tej sytuacji powinna znaleźć się w siatce. W 80 minucie jeszcze lepszej sytuacji nie wykorzystał Jakub Toruńczak, który dobijając obroniony przez bramkarza gości strzał z bliskiej odległości trafił w interweniującego na linii bramkowej obrońcę Chwaszczyna. W 89 minucie w kolejnej idealnej sytuacji znalazł się ponownie Szymon Poroszewski, który uruchomiony prostopadłym zagraniem w pole karne znalazł się w sytuacji sam na sam i uderzył z lekkiego kąta na bramkę, ale kolejny raz na drodze do szczęścia stanął bramkarz gości, który obronił to uderzenie. W doliczonym już czasie gry goście mogli doprowadzić jeszcze do wyrównania, ale strzał głową jednego z napastników minął światło bramki i piłka wyszła na aut bramkowy. Pomimo doliczonych 5 minut do regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie i zasłużone 3 pkt pozostały w Kartuzach.

Cartusia : Płotka- Olszewski, Fierka, Ptach, Gawron- Hirsz (75’ Poroszewski), Formella, Raczyński, Bodzak (kpt), Bucior (72’ Hara)- Toruńczak;

Rez.: Bertling, Goll, Hara, Laskowski, Dawidowski, Poroszewski;

Chwaszczyno : Mastalerz- Sendecki (21’ Król, 65’ Zając), Krześniak M., Krześniak Ł. (kpt), Nevkrytyi, Robakowski, Mroziński, Szyca (60’ Waleczkowski), Bistroń (46’ Mielewczyk), Bieszk, Wierzchołowski (60’ Bruhn);

Rez.: Zając, Waleczkowski, Mielewczyk, Król, Bruhn, Kwidziński;