W miniony, sobotni poranek (19.02.2022), bo już o 9.00 rano piłkarze Cartusii zmierzyli się w Gdyni z ekipą Pomorzanin Gdynia. Mecz ten załatwiony został naprędce zamiast umówionego wcześniej spotkania z KS Mściszewice, który miał odbyć się w Kartuzach, jednak goście w ostatniej chwili odwołali sparing. Niebiesko-biało-czarni po serii ciężkich treningów z ostatnich tygodni zremisowali tylko z czołową drużyna A klasy Pomorzaninem Gdynia 2:2 a bramki dla Cartusii strzelali Nikodem Bucior i Szymon Poroszewski ....
Okoliczności rozegrania spotkania z Pomorzaninem Gdynia były bardzo dynamiczne, albowiem dzień przed planowanym meczem w Kartuzach z A klasowym KS Mściszewice goście odwołali sparing, który z uwagi na trudne warunki atmosferyczne w Kartuzach i zalane boisko i tak pewnie by się nie odbył. Na szczęście udało się szybko zorganizować sparing z innym A klasowym zespołem Pomorzanin Gdynia. Mecz ten odbył się w tzw. "klatce" na obiektach MOSiR w Gdyni. Drużyna Pomorzanina to czołowa ekipa A klasy Grupa Gdańsk 1, która aktualnie zajmuje 4 miejsce w ligowej tabeli ze stratą tylko jednego punktu do wicelidera dającego promocję do wyższej klasy rozgrywkowej i posiadająca ambicje do awansu do V ligi. Spośród dotychczas rozegranych spotkań sparingowych ekipa z Gdyni, posiadająca w swoich szeregach kilku klasowych zawodników, piłkarzom Cartusii zawiesiła rzeczywiście najwyżej poprzeczkę i była równorzędnym przeciwnikiem. Kartuzjanie mimo wszystko wyszli na prowadzenie za sprawą Nikodema Bucior w 18 minucie meczu i asyście Jakuba Toruńczaka. Niestety z prowadzenia tego Kartuzjanie nie cieszyli się zbyt długo, albowiem już w 20 minucie gospodarze doprowadzili do remisu 1:1, a w 60 minucie wyszli na prowadzenie 2:1. Niebiesko-biało-czarnym remis w tym spotkaniu na 2:2 dał Szymon Poroszewski, który do wyrównania doprowadził ładnym strzałem z pola karnego w 87 minucie meczu. Był to bardzo dobry sparing, który na tle dobrego przeciwnika dał obraz i częściową odpowiedź trenerom Cartusii co do przydatności i wartości poszczególnych zawodników.