W miniony weekend piłkarze Cartusii 1923 Kartuzy wzięli udział w dwudniowym, charytatywnym turnieju "Gramy dla Sewiego" rozegranym w hali widowisko-sportowej w Przodkowie. Turniej ten, w którym udział wzięły aż 32 drużyny, poświęconemu był walczącemu z chorobą i powrotem do zdrowia nauczycielowi z Przodkowa, piłkarzowi Gedanii 1922 Gdańsk i jednocześnie trenerowi grup młodzieżowych GKS Przodkowo Sewerynowi Wrońskiemu. Całość środków zebranych z turnieju przeznaczona zostanie na leczenie Seweryna. W sobotę młodzi Kartuzjanie stoczyli pojedynki grupowe. Cartusia w grupie A zmierzyła się z drużynami Sporting Leźno, Budmax Przodkowo i Wikęd Luzino. Oto wyniki tych spotkań.....

Cartusia - Sporting Lezno 1:1 (bramka Robert Radomski), Cartusia - Budmax Przodkowo 2:2 (bramki Mateusz Fierka, Szymon Laskowski), Cartusia - Wiked Luzino 3:0 (Mateusz Fierka, Kacper Olszewski, Robert Radomski). Wyniki te pozwoliły Cartusii zająć drugie miejsce w grupie i awansować do fazy finałowej, która rozegrana została w niedzielę. W pierwszym niedzielnym pojedynku w ramach 1/32 finału Kartuzjanie wygrali walkowerem z AS Kolbudy i awansowali do 1/16 finału. Na tym etapie rozgrywek los przydzielił Kartuzianom jednego z faworytów turnieju tj. ekipę Hemako Sztutowo. Po regulaminowym czasie gry było 0:0, a zwycięzcę tego pojedynku wyłoniły dopiero rzuty karne, które lepiej wykonali piłkarze ze Sztutowa, którzy awansowali dalej a piłkarze Cartusii pożegnali się z turniejem. Rywale Cartusii w turnieju tym zajęli ostatecznie wysokie, 3 miejsce. Zwycięzcą turnieju została z kolei ekipa Budmax Przodkowo, która w finale pokonała ekipę Wronexu 1:0.

Wyniki wszystkich tych spotkań, to oczywiście sprawa drugorzędna. Najważniejsze, żeby swój mecz życia wygrał znany nam wszystkim Seweryn Wroński, czego z całego serca życzy mu rodzina niebiesko-biało-czarnych. Seweryn trzymaj się i wracaj do nas szybko !!!!