W minioną sobotę reprezentujący GKS Cartusia 1923 Kartuzy Marcin Adamkiewicz wraz z żoną Nikolą uczestniczyli w przekazaniu przygotowanej przez piłkarzy i C1923 paczki dla wspaniałego projektu jakim jest "Szlachetna Paczka" (więcej o projekcie na www.szlachetnapaczka.pl). Przygotowana paczka zawierająca najpilniejsze potrzeby trafiła do Pani Katarzyny i jej czwórki synów z powiatu kartuskiego, którzy w ostatnim czasie znaleźli się na dość dużym zakręcie życiowym....

Wiadomo, że przekazana paczka to tylko kropla w morzu potrzeb, ale miejmy nadzieję, że choć w części zaspokoi najpilniejsze potrzeby tej rodziny i dzięki niej najbliższe święta będą choć trochę radośniejsze i spokojniejsze.

Poniżej treść z przekazania „Szlachetnej paczki” przygotowanej m.in. przez C1923.

„Rodzina oczekiwała wolontariuszy cały dzień, widać było ekscytację wszystkich osób, kiedy tylko zapukaliśmy do drzwi. Chłopcy od razu zabrali się za rozpakowywanie paczek. Ogromną frajdę sprawiało im samo rozrywanie świątecznego papieru 🙂. Najmłodszy Kamil od razu znalazł prezencik dla siebie. Jak tylko zobaczył samochodziki, zaczęła się zabawa i okrzyki radości. O samochodzikach słyszeli chyba nawet sąsiedzi. Chłopiec znalazł również nienapompowaną piłkę i bawił się nią, nakładał wszystkim na głowę, koronował wolontariuszy. Starsi chłopcy również okazywali zaskoczenie ilością otrzymanych paczek, mimo że starali się powściągać emocje, widać było, że są szczęśliwi. Chłopcy bardzo się cieszyli z radości mamy. Pani Katarzyna nie mogła wyrazić zachwytu nad wszystkim, co otrzymała. Wraz z Rodziną oglądaliśmy każdą pojedynczą rzecz jak kisiel czy dżem. Wszyscy otrzymali również książki. Nie spodziewali się ich, a bardzo lubią czytać i są zadowoleni, że tym razem to oni będą mogli pożyczać innym ciekawe pozycje. Piłkarzom bardzo spodobały się sportowe dresy i nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli w nich zagrać. Na kolejny dzień zaplanowali już wyjście i wypróbowanie również piłek. Poza tym główną potrzebą rodziny były pościele i kołdry. Pani Kasia zachwycała się nimi i pokazywała wszystkim, że je dostała. Bardzo doceniła również ilość i rodzaj otrzymanej żywności, ponieważ dzięki niej razem z synami będzie mogła rozwijać swoją pasję kulinarną. Na wieczór zaplanowali nacieszenie się prezentami i wypróbowanie nowej gry planszowej".

Słowo od Rodziny :

"Jesteśmy bardzo wdzięczni za otrzymaną pomoc. Dzięki Państwa pomocy nasze tegoroczne Święta będą spokojne i radosne. Wasza bezinteresowność pozwoli nam choć na chwilę zapomnieć o troskach i kłopotach dnia codziennego. Życzymy wszystkim zaangażowanym w pomoc naszej Rodzinie wesołych świąt!"

Słowo od Wolontariusza

"Paczki przygotowane przez Państwa były przemyślane i sprawiły rodzinie wiele radości. Cieszę się, że każdy członek rodziny otrzymał upominek z obszaru jego zainteresowań. Widać, że zaangażowali się Państwo bardzo w pomoc tej konkretnej rodzinie. Chciałabym bardzo wszystkim podziękować za tak piękny prezent! Tak jak rodzina jestem wzruszona Państwa bezinteresownością i poświęceniem. Życzę również wesołych, zdrowych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku. I proszę pamiętać: "Dobro zawsze wraca!"

W tym roku ponad 14 000 rodzin, bądź osób samotnych otrzymało Szlachetne Paczki! A to wszystko właśnie podczas minionego, magicznego Weekendu Cudów! Brawo.

Zdjęcia :