W drugim weekendowym meczu juniorów Cartusii, rozegranym w sobotnie przedpołudnie na stadionie miejskim w Brusach grupa JD2 z rocznika 2009/2010  podejmowała miejscowy Salos Brusy. Spotkanie to niebiesko-biało-czarni pewnie wygrali 3:7 (1:4), a największą skutecznością popisał się strzelec hat-tricka dla Cartusii Maks Szychalewski. …

Spotkanie to bardzo dobrze ułożyło się dla Cartusii, albowiem już w 3 minucie, po bramkach Maksa Szychalewskiego i Mateusza Grzecha niebiesko-biało-czarni prowadzili już 2:0. Kartuzjanie od samego początku posiadali wyraźną przewagę, a więc kolejne trafienia były tylko kwestią czasu. Na przerwę piłkarze Cartusii schodzili z prowadzeniem 4:1.

W drugiej odsłonie obraz gry niewiele się zmienił, aczkolwiek gospodarze próbowali jeszcze zmienić ten niekorzystny dla siebie rezultat i nie poddawali się do ostatniego gwizdka sędziego. Dzięki temu piłkarzom z Brus udało się w tej części gry pokonać bramkarza Cartusii jeszcze dwukrotnie, ale przy kolejnych 3 trafieniach Cartusii wynik spotkania został ustalony na 7:3 dla niebiesko-biało-czarnych.

Była ta przedostatnia kolejka rozgrywek, w których Kartuzjanie nieznacznie ustępując tylko Chojniczance Chojnice i Raduni Stężyca zajmują wysokie, trzecie miejsce w ligowej tabeli. Gratulacje.

Skład Cartusii :

Renka H.- Drewing D., Gański B., Lipski D. (kpt), Szychalewski M., Grzech M., Stolc M., Szyca O., Serkowski S.; Rez.: Elas B.- Korwel R., Plichta K., Konkel A., Lidzbarski D., Hinca K.;

0:1 Szychalewski M. (1’), 0:2 Grzech M. (3’), 0:3 Drewing D. (24’), 1:3 Salos Brusy (24’), 1:4 Grzech M. (31’), 2:4 Salos Brusy (36’), 2:5 Szychalewski M. (40’), 2:6 Lipski D. (50’), 3:6 Salos Brusy (53’), 3:7 Szychalewski M. (69’);