W dniu dzisiejszym doszło do zmiany na stanowisku trenera IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy. Dotychczasowego trenera Błażeja Adamusa zastąpił 7-krotny reprezentant Polski Piotr Rzepka. Trenerowi Błażejowi Adamusowi za ponad 2 letnią pracę w Cartusii serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów w pracy trenerskiej. Liczymy jednak, że trener Błażej zostanie w rodzinie niebiesko-biało-czarnych, ale w nieco innej roli. Sylwetki nowego trenera Piotra Rzepki przedstawiać z pewnością nie trzeba, ale dla mniej zorientowanych więcej informacji o znanym trenerze w rozwinięciu….

Piotr Rzepka l. 59 posiada najwyższe uprawnienia trenerskie UEFA Pro pozwalające prowadzić drużyny na najwyższym szczeblu rozgrywek. Jest także menadżerem sportu. Na co dzień mieszka w Gdyni. Trenerem piłki nożnej jest od dwudziestu lat. W pracy trenerskiej korzysta z wieloletniego doświadczenia, które zdobył będąc piłkarzem m.in. francuskich klubów AC Ajaccio, FC Annonay, EA Guingamp i SC Bastia a także polskich Górnika Zabrze, Arki Gdynia, Gwardii Koszalin i innych. Zagrał również 7-krotnie w reprezentacji Polski zdobywając w tych meczach 1 bramkę w starciu z Japonią.

Wiedzę teoretyczną zdobył w Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz w Szkole Trenerów PZPN. W swojej karierze trenerskiej prowadził takie drużyny jak Polonia Warszawa, Górnik Łęczna, Arka Gdynia, GKS Jastrzębie, Bałtyk Gdynia, Kotwica Kołobrzeg, Odra Opole, Elana Toruń, Gryf Wejherowo i inne. Współpracował z innymi znanymi trenerami jak Adam Nawałka, Wojciech Łazarek, Antoni Piechniczek, czy Czesław Michniewicz.

W wolnych chwilach trener Piotr Rzepka jest także komentatorem radiowym i telewizyjnym (Polsat Sport, TVP Sport, TVP, Orange Sport). Był także ekspertem piłkarskim na Euro 2016 oraz U-20 World Cup Poland 2019 (Polsat Sport TVP Sport , TVP Gdańsk).

Miejmy nadzieję, że połączenie doświadczenia piłkarskiego trenera z nabytą teorią i praktyką trenerską będzie miało wpływ na dalsze wyniki Cartusii.

Trenerowi Piotrowi dziękujemy za przyjęcie oferty pracy w Cartusii 1923 Kartuzy i życzymy sukcesów z naszym Klubem.