Wynikiem remisowym 1:1 (1:0) zakończyło się spotkanie dwóch drużyn zajmujących ostatnie miejsca w ligowej tabeli IV Ligi "RWS Investments Group" tj. Cartusii 1923 Kartuzy i Gromu Nowy Staw. W spotkaniu tym Kartuzjanie na własnym boisku zmierzyli się ze spadkowiczem z III ligi drużyną Gromu Nowy Staw, który początku bieżącego sezonu również do najlepszych zaliczyć nie może. Apetyty przed tym spotkaniem były bardzo duże, albowiem po kilku dobrych, ale nie do końca zakończonych po myśli Kartuzjan meczów, dzisiejsze spotkanie miało być  meczem na przełamanie i odpowiedzią na co stać drużynę Cartusii w obecnym sezonie....

Niestety pomimo szybkiego objęcia prowadzenia i sprawienia wrażenia, że wszystko wraca do normy, nie udało się utrzymać prowadzenia do końca meczu i w wyniku zdobycia wyrównującej bramki przez gości w 54 minucie meczu podział punktów stał się faktem. Dla Kartuzjan podział punktów nie jest wynikiem satysfakcjonującym, albowiem drużynę stać na wiele więcej. Komplet punktów w dzisiejszym spotkaniu był założeniem minimum, które Kartuzjanie mieli osiągnąć. Niestety przeciwnik, pozornie wyglądający na słabeusza, okazał się zbyt wymagający dla piłkarzy Cartusiii i dlatego podział punktów stał się faktem.

Spotkanie było meczem walki, bez klarownych akcji bramkowych z jednej jak i drugiej strony. Co prawda Kartuzjanie na prowadzenie wyszli bardzo szybko bo już w 3 minucie, ale to jedyna sytuacja bramkowa w tej części gry. Prowadzenie gospodarzom dał Marek Dawidowski, który po rzucie rożnym i strzale z pola karnego Szymona Wenty z bliskiej odległości zmienił kierunek lotu piłki tak, że futbolówka wylądowała w siatce bramki Gromu. Radość ze zdobycia bramki była bardzo duża, albowiem zawodnicy od dłuższego czasu głodni byli zwycięstwa. Później jednak nic specjalnego się nie działo. Dopiero w 33 minucie Kartuzjanie oddali drugi strzał na bramkę. Tym razem zza pola karnego uderzył Cezary Gawron, ale piłka poszybowała nad bramką. Końcówka pierwszej połowy należała już do gości z Nowego Stawu, którzy dwukrotnie strzałami z dystansu w wykonaniu Mateusza Włodarczyka i Artura Galeniewskiego z rzutu wolnego zagrozili bramce Cartusii, ale w obu sytuacjach strzały te okazały się minimalnie niecelne. Poza tym  nic więcej ciekawego nie dało się odnotować i dlatego pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem Cartusii 1:0.

W drugiej połowie goście szybko doprowadzili do wyrównania za sprawą młodego Jakuba Jędrzejewskiego, który po rzucie rożnym i zgraniu piłki przed bramkę głową przez innego z zawodników Gromu z bliskiej odległości, niepilnowany wpakował piłkę do siatki. Od 54 minuty mieliśmy zatem remis 1:1. Po stracie bramki zawodnicy Cartusii przejęli inicjatywę i częściej byli przy piłce, a goście szukali swoich szans głównie z gry kontratakiem. Pomimo przewagi w polu Kartuzjanie nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji bramkowej. Dopiero w końcówce meczu niebiesko-biało-czarni trzykrotnie zagrozili bramce gości. Najpierw groźny strzał na bramkę Gromu oddał kapitan Cartusii Marcin Adamkiewicz, ale bramkarz gości skutecznie obronił ten strzał. Potem, po oskrzydlającej akcji Jana Turowskiego i zagraniu piłki przed bramkę w idealnej sytuacji znalazł się wpuszczony chwilę wcześniej 17 letni Igor Grzymkowski, który sprytnie zwiódł jednego z obrońców w sytuacji sam na sam uderzył technicznie na bramkę, ale ponownie golkiper gości odbił futbolówkę na róg. Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry do prostopadłego zagrania w pole karne Gromu doszedł Janek Turowski, który po przejęciu piłki stanął oko w oko z bramkarzem Gromu i uderzył na bramkę, ale zmierzającą do siatki piłkę z linii bramkowej zdołał jeszcze wybić jeden z wracających obrońców. Pomimo doliczonych trzech minut żadnej z drużyn nie udało się już pokonać bramkarza rywali i dlatego remisem 1:1 zakończyło się to spotkanie.

Podział punktów dla żadnej z drużyn nie jest wynikiem satysfakcjonującym i jak to powiedział na konferencji pomeczowej trener gości Grzegorz Obiała w meczu tym pozostało „dwóch rannych bez zabitego”.

Cartusia : Babiński- Wenta, Dawidowski, Golc, Zapora- Malanowski, Bodzak, Gawron (81’ Bucholc), Adamkiewicz, Leszkiewicz (65’ Turowski), Piór (77’ Grzymkowski);

Rez.: Bogdziewicz- Turowski, Toruńczak, Jankowski, Raulin, Bucholc, Grzymkowski;

Grom : Wojtowicz- Ziewiec, Jędrzejewski, Galeniewski, Michalski, Karczewski, Włodarczyk (81’ Serafin), Kozak (59’ Suchcicki), Danielak (kpt), Kielar, Karwat;

Rez.: Szafek- Wróbel, Suchcicki, Jaworski, Misarko, Serafin, Orłowski;

1:0 Marek Dawidowski (3’), 1:1 Jakub Jędrzejewski (54’)

Cartusia : Marcin Adamkiewicz (ż);