W drugim sparingu, rozegranym w piątkowy wieczór na boisku treningowym w Kartuzach, IV ligowa Cartusia 1923 Kartuzy uległa beniaminkowi V ligi GKS Sierakowice 1:2 (1:0). Bramki w derbach powiatu kartuskiego strzelali Paweł Piór dla Cartusii (11'), a dla GKS Sierakowice Kacper Zengierski (22') i Jakub Hoffmann (69'). Ozdobą spotkania była bramka Pawła Pióra, który przymierzył z 25 metra w same okienko bramki. To jednak nie wystarczyło do zwycięstwa, bo ambitnie grający goście jeszcze w pierwszej połowie doprowadzili do remisu, a w drugiej w trochę kuriozalnych okolicznościach zdobyli drugą bramkę i wyszli na prowadzenie ....

Trener Cartusii Błażej Adamus w drugiej połowie wymienił prawie całą jedenastkę i sprawdzał m.in. poszczególnych naszych juniorów, którzy na tle dzisiejszego przeciwnika radzili sobie całkiem dobrze, ale muszą jeszcze potrenować, aby nabrać doświadczenia w grze seniorskiej i może wtedy będą stanowili o sile naszego zespołu. Tymczasem naszych młodych wychowanków czeka jeszcze dużo pracy, praca, praca i jeszcze raz praca. Cierpliwość jest bowiem kluczem do szczęścia i towarzyszem mądrości. Trzeba być cierpliwym w dążeniu do ustalonego celu i nie przejmować się porażkami doznanymi po drodze. No cóż, pierwsza porażka stała się faktem, ale gramy dalej, bo do ligi jeszcze długa droga i kilka wariantów będzie można jeszcze wypróbować.