Po wspólnej decyzji prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej o zakończeniu sezonu 2019/2020 w rozgrywkach od IV ligi w dół, a także w rozgrywkach juniorskich i ustaleniu, że zachowane zostają jedynie awanse, a spadków nie będzie, w Cartusii oznacza to tyle, że wszystkie nasze drużyny pozostają w swoich dotychczasowych ligach. Wobec zniesienia wcześniejszych zakazów oraz ograniczeń i umożliwienia trenowania, od 04 maja treningi, z zachowaniem warunków w jakich mogą się one odbywać, rozpoczęli już juniorzy niebiesko-biało-czarnych oraz piłkarze zespołu rezerw występującego w Klasie B. IV ligowi seniorzy Cartusii na powrót do treningów będą musieli natomiast poczekać do czerwca....

W Klubie natomiast czas przerwy w rozgrywkach i treningach wykorzystywany jest na drobne prace remontowe. Odremontowywane są przede wszystkim szatnie piłkarzy i inne pomieszczenia klubowe, frontowa elewacja budynku klubowego z tarasem widokowym i naprawą hydroizolacji włącznie, a także istniejące ogrodzenie boiska treningowego, które wzmocnione zostaje siatką drucianą o wysokości 1,80 metra. Wszystko po to, aby członkom naszego stowarzyszenia trenowało i grało się bezpiecznie, wygodnie oraz miło i przyjemnie.

*część z prac remontowych prowadzone są w ramach zadania publicznego realizowanego dzięki dotacji Gminy Kartuzy.