W dniu 7 maja, po konsultacjach, prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej zadecydowali o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorskich (IV liga, Klasa Okręgowa, A klasa i B klasa) oraz wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. ​Zostają zachowane zasady awansów zgodnie z regulaminem rozgrywek. Zrezygnowano natomiast ze spadków. Kluby z III ligi na decyzję muszą poczekać do 12 maja (decyzję podejmie Zarząd PZPN)....

Prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej obradowali w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sytuacja epidemiczna w kraju wyklucza bezpieczne i sprawne przeprowadzenie rundy rewanżowej sezonu 2019/2020. Szczegółowy komunikat zostanie zamieszczony 15 maja, po obradach Zarządu Pomorskiego ZPN. 

W tej sytuacji awans do III ligi z IV ligi pomorskiej wywalczył nasz sąsiad zza miedzy drużyna GKS Przodkowo. Gratulujemy awansu, brawo !!! Cartusia uplasowała się natomiast na 9 miejscu w tabeli, czyli dokładnie w połowie stawki. 

W powyższej sytuacji w przyszłym sezonie (2020/2021) w IV lidze zobaczymy więcej drużyn, bo aż 20 co oznacza, że będzie więcej meczów i sezon będzie nieco dłuższy.  Dlatego też rozgrywki, o ile pozwoli na to stan epidemii, rozpoczną się najprawdopodobniej już na początku sierpnia. Wobec powyższego zawodnicy IV ligowej Cartusii do treningów wrócą zatem zapewne dopiero w czerwcu. Wśród beniaminków w IV lidze witamy MKS Władysławowo i Sokół Zblewo z grup gdańskich oraz Anioły Garczegorze z grupy słupskiej. Gratulujemy awansów, szczególnie MKS Władysławowo, który na ten awans czekał od ładnych paru sezonów.