W niedawno zakończonym pojedynku rozgrywanym w Zblewie w ramach III rundy rozgrywek Pucharu Polski na szczeblu Pomorskiego ZPN piłkarze IV ligowej Cartusii 1923 Kartuzy, występujący w bardzo okrojonym składzie, praktycznie samą młodzieżą, nie dali rady niżej notowanej drużynie Sokoła Zblewo (aktualny lider V Ligi gr 2) i przegrali ten pojedynek 3:1 (1:1). Regulaminowy czas zakończył się jednak remisem 1:1 a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, którą lepiej zagrali gospodarze, którzy najpierw w 2 minucie wyszli na prowadzenie a potem w ostatniej minucie meczu ustalili wynik spotkania na 3:1....

Był to pierwszy mecz niebiesko-biało-czarnych w bieżących rozgrywkach Pucharu Polski i niestety podobnie jak II zespół Cartusii (B klasa) odpadli z dalszych rozgrywek po pierwszym spotkaniu, a do kolejnej rundy awansowali piłkarze Sokoła. Gospodarze w dzisiejszym spotkaniu byli zespołem lepszym i zasłużenie wygrali ten pojedynek. Piłkarze Sokoła stworzyli sobie wiele znakomitych okazji do strzelenia bramki, ale marnowali je na potęgę. Do roli bohatera urósł młody bramkarz Cartusii Filip Petka, który wielokrotnie uchronił swój zespół od utraty bramki. Z kolei Kartuzjanie mogli roztrzygnąć losy pojedynku w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, ale Dominik Nurek mając tylko bramkarza przed sobą zamiast uderzać z dogodnej sytuacji podawał jeszcze do stojacego z boku Dominika Dejka, ale ten znajdował się na pozycji spalonej. Na uwagę zasługuje też kolejny debiut w seniorskiej piłce wychowanka Cartusii 17- letniego bramkarza Teofila Wezel. Drużynie ze Zblewa i jej trenerowi Mariuszowi Majewskiegmu gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszej przygodzie z Pucharem Polski.

Bramki strzelali:

1:0 Kugiel Damian (28'), 1:1 Rypel Paweł (k. 39'), 2:1 Gronkowski Kamil (92'), 3:1 Wenta Mateusz (120')