W niniejszym artukule, w rozwinięciu prezentujemy całość oświadczenia zarządu Gminnego Klubu Sportowego "Cartusia 1923" Kartuzy w sprawie nadużyć i nieetycznych zachowań przedstawicieli nowo powstałej akdemii APK Jedynka Kartuzy oraz rozpowszechniania przez nich nieprawdziwych i dyskredytujących informacji o naszym Klubie, a tym samym podważania budowanego przez lata a nawet pokolenia niepodważalnego jego autorytetu....

Treść oświadczenia :

"W związku z pojawiającymi się informacjami o możliwych nadużyciach i nieetycznych działaniach przedstawicieli nowopowstałej akademii APK Jedynka Kartuzy w sprawie, po pierwsze próby przejęcia do swoich szeregów częściowo ukształtowanych już i wytrenowanych przez trenerów naszego Klubu młodych zawodników Gminnego Klubu Sportowego Cartusia 1923 Kartuzy, a po drugie szczucia na Klub i rozpowszechniania nieprawdziwych i dyskredytujących informacji o Klubie, a tym samym podważania autorytetu Klubu, w którym większość z przedstawicieli APK wychowała się, ukształtowała charakterologicznie, piłkarsko i osobowo, oraz dzięki któremu nabyła wszystkich umiejętności piłkarskich i trenerskich, zarząd Klubu Cartusia 1923 Kartuzy informuje, iż działania takie nie są tolerowane w środowisku piłkarskim i wykraczają poza wszelkie normy ludzkiej przyzwoitości, a z punktu widzenia prawa piłkarskiego wyczerpują także znamiona przepisów określonych w Regulaminie dyscyplinarnym PZPN sankcjonujących m.in. zawieszenie lub pozbawienie w ogóle licencji trenerów, a także wykluczenie Klubu, czy Szkółki ze struktur PZPN. W związku z powyższym Zarząd GKS Cartusia 1923 Kartuzy nie chcąc pozostawać biernym w zaistniałej sytuacji rozważa możliwość zgłoszenia niniejszej sprawy Rzecznikowi Dyscyplinarnemu PZPN.

Jednym z dowodów na opisane powyżej działania, jest treść smsa, który przekazał jeden z zaniepokojonych rodziców, który przedstawiciele APK Jedynka Kartuzy rozesłali do wybranych rodziców dzieci występujących w GKS Cartusia 1923 Kartuzy :

„Witam, zapraszam na spotkanie w piątek 24.05.2019 godz. 19.00 w gimnazjum nr 1 ul. Piłsudskiego sala 12 w sprawie przeniesienia zawodnika do AP Jedynka Kartuzy”.

Mając powyższe na uwadze zarząd Klubu pozostaje w nadziei, że wszelkie decyzje, które zamierzali podjąć rodzice naszych podopiecznych w wyniku fałszywych i dyskredytujących informacji przekazanych im przez posiadających niespełnione, personalne ambicje niektórych przedstawicieli APK Jedynka Kartuzy, zostaną jeszcze raz przemyślane i w myśl starego porzekadła, że „łatwo jest zmienić, ale trudno poprawić” zaufają jednak GKS Cartusia 1923 Kartuzy, który swoją marke i autorytet budował przez lata a nawet pokolenia i pozostawią swoje pociechy w rękach doświadczonych i sprawdzonych trenerów oraz działaczy naszego Klubu.

Jednocześnie zwracamy uwagę, iż GKS Cartusia 1923 Kartuzy nie jest i nigdy nie był komercyjnym klubem nastawionym na zyski, a jego priorytetowym zadaniem jest wychowanie jak największej liczby zawodników i ukształtowanie w nich bardzo ważnej cechy jaką jest przede wszystkim skromność a także umożliwienie im występowania w seniorskiej drużynie naszego Klubu reprezentującej cały nasz kaszubski region na piłkarskiej mapie futbolu."