Kolejny super mecz naszych juniorów z kategorii JD2 (rocz. 2007-09). Tym razem podopieczni trenerów Piotra Budziwojskiego i Pawła Grzecha pokonali na wyjeździe sąsiada zza miedzy ekipę GKS Żukowo aż 2:5 (1:5). Wszystkie pięć bramek niebiesko-biało-czarni zdobyli jeszcze w pierwszej połowie, a ich autorami byli dwukrotnie Franek Bladowski oraz po jednej Mateusz Grzech, Kacper Wydrowski oraz Szymon Ostoja Lniski. Bramki dla gospodarzy zdobyli Nikodem Puchacz oraz Aleksander Buczyńki ….

W dniu 25.05.2019 roku zawodnicy składający się z roczników 2007/2008/2009, w ramach rozgrywek kategorii Junior  D2 Młodzik, rozegrali na wyjeździe spotkanie z drużyną GKS Żukowo. W drużynie Cartusii zagrali: Hubert Renka (2009), Jakub Penkowski (2008), Jakub Jóskowski (2008), Franciszek Bladowski (2007), Dawid Grzenkowicz (2007), Jakub Hinca (2007), Aureliusz Cichosz (2009), Adam Gdaniec (2008), Mateusz Grzech (2009), Kacper Bronk (2008), Krystian Kąkol (2008), Filip Lis (2007), Szymon Ostoja-Lniski (2007), Daniel Pioch (2008), Kacper Wydrowski (2007) oraz Igor Zalewski (2008). Pierwszą bramkę dla Cartusii już w 6 minucie meczu po wywalczeniu piłki przed polem karnym i samotnej akcji zakończonej precyzyjnym strzałem w lewy róg bramki zdobył Mateusz Grzech. Bramkę na 0:2 już w 8 minucie, precyzyjnym strzałem z odległości około 25 metrów zdobył Kacper Wydrowski. Trzecią bramkę dla niebiesko-biało-czarnych w 17 minucie po asyście Adama Gdańca zdobył Franciszek Bladowski. Po zdobyciu trzeciej bramki zawodnicy Cartusii po złym rozegraniu piłki we wlasnym polu karnym stracili pierwszą bramkę. Podziałało to jednak mobilizująco na kartuskich piłkarzy i już w 20 minucie po asyście Jakuba Hincy bramkę na 1:4 zdobył Szymon Ostoja Lniski. Ozdobą spotkania była jednak bramka zdobyta przez Cartusię w końcówce pierwszej połowy. Piłkę w środkowej części boiska wywalczył Jakub Hinca. Podał precyzyjnie do grającego na prawym skrzydle Szymona Ostoja Lniskiego. Ten po minięciu obrońcy przeciwników w pełnym biegu dokładnie dośrodkował do wbiegającego w pole karne Franciszka Bladowskiego, któremu pozostało dołożyć nogę i wpakować piłkę do pustej bramki. Wynik na 2:5 w samej końcówce drugiej połowy ustalili nasi rywale, wykorzystując rzut karny. Na wyróżnienie zasługuje również postawa bramkarzy Cartusii. Zarówno Hubert Renka jak i Jakub Penkowski wielokrotnie świetnymi interwencjami, ratowali kartuską drużynę przed utratą bramki. Gratulujemy zwycięstwa Cartusii i świetnej gry w tym spotkaniu.