W dniu dzisiejszym młodzi piłkarze Cartusii z rocznika 2008/09 wzięli udział w turnieju Akademie Klasy Ekstra zorganizowanym na stadionie rugby Ogniwa Sopot. Akademie Klasy Ekstra to cykl turniejów organizowanych w ramach projektu realizowanego przez Ekstraklasę dzięki wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Głównym celem projektu jest przede wszystkim promowanie piłki nożnej oraz aktywności fizycznej wśród dzieci na terenie całego kraju, bazując na infrastrukturze, wiedzy i doświadczeniu, oferowanym przez kluby uczestniczące w rozgrywkach Ekstraklasy....

W dzisiejszym turnieju wzięło udział ponad 10 zespołów podzielonych na dwie grupy. Podopieczni trenera Piotra Budziwojskiego oraz jego asystenta Pawła Grzecha zostali włączeni do silniejszej grupy z takimi drużynami jak Lechia Gdańsk, Pokolenia Lechii Gdańsk, AS Pomorze, oraz kadra powiatu wejherowskiego. Na cztery rozegrane spotkania piłkarze niebiesko-biało-czarnych dwukrotnie wygrali tj. z AS Pomorze 2:1, oraz z ekipą Pokolenia Lechii Gdańsk 3:2, jeden raz zremisowali z reprezentacją powiatu wejherowskiego 1:1 oraz doznali jednej porażki z Lechią Gdańsk 2:6. W turnieju tym nie prowadzono żadnej klasyfikacji drużynowej, ani indywidualnej, albowiem głównym celem była dobra zabawa w doborowym towarzystwie. Nie mniej jednak osiągnięte przez Cartusię wyniki były bardzo satysfakcjonujące, z których trenerzy byli bardzo zadowoleni. Niektórzy z zawodników Cartusii dzięki swoim dobrym występom wpadli już w oko skautom Lechii Gdańsk.

Gościnnie w turnieju tym uczestniczył polski bokser, były mistrz świata zawodowców kilku federacji oraz mistrz Europy amatorów Dariusz Michalczewski, z którym nasi młodzi piłkarze mieli okazje porozmawiać i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.  

Zdjęcia :