Pięknie rozpoczęła się 24 kolejka rozgrywek V ligi, albowiem liderujący przez większość sezonu MKS Władsławowo przegrywając dzisiaj z Wietcisą Skarszewy 3:0 zgubił punkty, a przy 3 zdobytych przez Cartusię za walkower z KS Kamienica Królewską, to właśnie Cartusia wskoczyła na pozycję lidera wyprzedzając Władysławowo o 2 punkty. Trzeba jednak przyznać, że ekipa z Władysławowa ma jeszcze jeden mecz zaległy. Sytuacji na szczycie tabeli nie zmienią już pozostałe wyniki bieżącej kolejki, więc przynajmniej przez tydzień cieszyć się będziemy mogli z pierwszego miejsca w tabeli. Gratulacje....

Po dzisiejszym meczu w Skarszewach, w którym Wietcisa pokonała MKS Władysłąwowo widać, że nie tylko dwie ekipy liczyć się będą w walce o awans, albowiem zwycięstwem nad MKS Władysławowo, to właśnie Wietcisa Skarszewy dała wyraźny sygnał, że nie składa broni i również mocno włącza się do walki o awans do IV ligi. Tak więc końcówka sezonu zapowiada się arcyciekawie i z pewnością walka do końca będzie bardzo zacięta.

Kartuzjanie z kolei wykorzystując pauzę w rozgrywkach ligowych, wynikającą z wycofania się z rozgrywek klubu KS Kamienica Królewksa rozegrali sparing z solidnym III ligowcem tj. drużyną KP Starogard Gdański. Rozegrany w Starogardzie mecz zakończył się wygraną gospodarzy 3:0 (2:0). Kartuzjanie pomimo porażki i gry bez kilku czołowych zawodników (Kazubowski, Bodzak, Rypel) zagrali dobre spotkanie i na tle mocnej ekipy ze Starogardu, którą od Cartusii dzielą dwie klasy rozgrywkowe, pokazali się z naprawdę dobrej strony. W drużynie Cartusii zagrało wielu młodych wychowanków, którzy mieli okazję sprawdzić się z silnym zespołem. Sparing ten był dobrym materiałem poglądowym dla trenera Cartusii Błażeja Adamusa. Do ligowych zmagań kartuzjanie przystapią już w najbliższy czwartek, w który na własnym boisku o godz. 18.30 rozegrają awansem przełożony z weekendu 25/26.05.2019 r. mecz z Orłem Trabki Wielkie. W pierwotnie zaplanowanym terminie na stadionie w Kartuzach, na którym rozegrany miał być ten mecz, odbędą się bowiem Mistrzostwa Polski w lotach dronów "Dron Race 2019".