Bardzo dobry mecz rozegrali piłkarze Cartusi 1923 Kartuzy, którzy w dzisiejszym sparingu choć ulegli nieznacznie czołowej drużynie IV Ligi Stolemowi Gniewino 1:2 (1:1), to sprawili faworytowi tego meczu wiele problemów, będąc równorzędnym sparingpartnerem. Przez całe spotkanie mecz był wyrównanym pojedynkiem i każda z drużyn stwarzając sobie po kilka sytuacji bramkowych, mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Sztuka ta udała się jednak Stolemowi, który w 79 minucie ustalił wynik spotkania....

Bramki strzelali 0:1 Mateusz Madziąg (8'), 1:1 Roland Kazubowski (30'), 1:2 Mohamed Doumbouya (79'). Ozdobą spotkania były dwie bramki a szczególnie ta strzelona przez Rolanda Kazubowskiego, który po krosowym, długim zagraniu Marcina Adamkiewicza w pole karne, kontrującym strzałem z pierwszej piłki z tzw. woleja z 15 metra pokonał bramkarza gości. Druga z bramek będąca ozdobą meczu to strzał z rzutu wolnego z okolic 22 metra Mohameda Doumbouya, po którym piłka przelatując nad murem wpadła w samo okienko bramki strzeżonej przez Artura Babińskiego, który nie miał nic do powiedzenia przy tym uderzeniu. W drużynie Cartusii zabrakło Hiszpana Alexandro Ochoa Pineiro oraz kontuzjowanych Kacpra Paninskiego i Pawła Rypla.

Niestety w przypadku Kacpra Paninskiego jego przerwa w grze trwała będzie znacznie dłużej, albowiem po wykonanym rezonansie kontuzjowanego kolana okazało się, że zawodnik ten zerwane ma wiezadło krzyżowe przednie i czekać go teraz będzie poważna operacja, po której rehabilitacja trwała będzie około pół roku. W związku z tym Kacpra w rundzie wiosennej na pewno nie zobaczymy już i będzie to duże osłabienie naszej drużyny.