Pierwszym nowym nabytkiem w zimowym okienku transferowym V ligowej Cartusii 1923 Kartuzy został 20 letni Hiszpan Alexandre Ochoa Pineiro. Zawodnik ten w drużynie Cartusii pojawił się na kilku ostatnich treningach poprzedniej rundy, po których wyraził chęć gry w naszym Klubie. Do chwili obecnej trwały jednak formalności z uzyskaniem certyfikatu międzynarodowego z hiszpańskiej federacji piłki nożnej i uprawnienia zawodnika w naszym klubie. Sprawy te mamy już jednak za sobą i od wiosny zawodnika tego będziemy mogli oglądać w barwach Cartusii....

Pochodzący z północno- zachodniej części Hiszpanii, z niewielkiego miasta Grove leżącego nad samym Atlantykiem w prowincji Pontevedra (niedaleko Vigo) zawodnik, do Polski przyjechał w ramach studenckiego programu Erasmus i zwiazanej z nim wymiany uczelnianej. W ramach tej wymiany Aleksandre w naszym kraju przebywał będzie do końca bieżącego roku akademickiego i studiował będzie na Politechnice Gdańskiej, a po tym wraca do Hiszpanii. W związku z tym zawodnikiem Cartusii będzie jedynie do końca obecnego sezonu. Mierzący 178 cm wzrostu i ważacy 60 kg Alexandre Ochoa Pineiro jest ofensywnym pomocnikiem, mogącym wystepować zarówno na klasycznej "10", lub na prawym i lewym skrzydle. Zawodnik ten do Cartusii przeszedł z V ligowego klubu hiszpańskiego Noalla S.D. Jest wychowankiem Celty Vigo, w której jako junior występował przez okres 2 lat. Później występował też w swojej rodzinnej miejscowości Pontevedra, oraz w drużynie Santiago de Compostela. Na kilku treningach, które zaliczył w naszej drużynie Alexandre pokazał, że drzemią w nim duże możliwości i z całą pewnością zdecydowanie zwiększy rywalizację o pierwszy skład w Cartusii. 

Zapytany o poziom i próbę porównania gry, jakiej nauczył się w Hiszpanii z tą, z którą spotkał sie w Polsce oświadczył, że w Hiszpanii większy nacisk kładzie się jednak na grę bez piłki. Taki też styl prezentował na tych kilku treningach, które zaliczył w Cartusii, w których poza nienaganną techniką, dużo też biegał, wychodził na pozycję i ciągnęło go do gry ofensywnej. Miejmy nadzieję, że zwiększenie rywalizacji w naszej drużynie wpłynie tylko na jakość naszej gry. Alexandre życzymy zatem szybkiej aklimatyzacji w naszym Klubie i dużo radości z gry. Powodzenia.

Zdjęcia :