Nowymi trenerami Cartusii 1923 Kartuzy, którzy poprowadzą nasze drużyny juniorskie w miejsce Ryszarda Dawidowskiego i Adriana Ostoja Lniskiego zostali znani w pomorskim światku piłkarskim trenerzy Mikołaj Podgórniak i Piotr Budziwojski. Trener Mikołaj Podgórniak przejmie drużynę z rocznika 2006-2007, natomiast Piotr Budziwojski juniorów z rocznika 2008-2009. Pierwsze spotkania organizacyjne dla piłkarzy i rodziców z nowymi trenerami zaplanowane są na 10.01.2019 r. (czwartek) godz. 16.00- juniorzy rocznik 2008-2009, oraz w dniu 11.01.2019 r. (piątek) godz. 16.0 na godz. 16.00- juniorzy rocznik 2006-2007. W razie wątpliwości i pytań proszę o kontakt pod nr tel. 508-294-032. Więcej o trenerach w rozwinięciu ...

Mikołaj Podgórniak l. 44 posiada licencję trenera UEFA A, posiada wykształcenie wyższe, jest abswolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Jako piłkarz najbardziej zwiazany był z Bałtykiem Gdynia, w którym przez wiele lat występował na pozycji obrońcy w różnych klasach rozgrywkowych tj. w II, III i IV lidze (łącznie ok. 230 spotkań). W swojej piłkarskiej przygodzie występował również w Gedanii Gdańsk (IV Liga), Nordcoopie Gdańsk (IV Liga), Orlętach Reda (IV Liga) i Murkamie Przodkowo (IV Liga). Jako trener również przez wiele lat związany był z gdyńskim Bałtykiem. Grupy młodzieżowe w tym klubie prowadził łącznie przez 19 lat, w między czasie w latach 2007-2008 prowadził również juniorów (PLJB i PLJA) w Arce Gdynia SSA. Trener Mikołaj Podgórniak ma również doświadczenie jako szkoleniowiec seniorów, albowiem w swojej przygodzie trenerskiej był asystentem trenera Bałtyku Gdynia (III Liga), pierwszym trenerem Orląt Reda (IV Liga) i Orła Choczewo (V Liga). Aktualnie trener Mikołaj Podgórniak prowadzi również juniorów w roczniku 2005 w Gdyńska AP Dąbrowa. Prywatnie prowadzi własną działalność gospodarczą.

Piotr Budziwojski l. 46 posiada licencję trenera UEFA A, posiada wykształcenie wyższe, jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Aktualnie kontynuuje naukę na tej uczelni. Jako piłkarz jest wychowankiem Lechii Gdańsk. Z Kadrą Pomorza juniorów zdobył mistrzostwo Polski. W seniorach występował głównie w pomorskich klubach w różnych klasach rogrywkowych m.in. w Polonii Gdańsk (I Liga), w której grał wspólnie z takimi piłkarzami jak Tomasz Wałdoch, Czesław Michniewicz, czy Radosław Michalski. Poza tym wystepował również w Wiśle Tczew (III Liga), Stolemie Gniewino (III Liga) oraz w Zatoce Braniewo (III Liga). Jako trener był szkoleniowcem grup młodzieżowych w Lechii Gdańsk, II trenerem Kadry Pomorza, oraz Olimpii Osowa, w której poza juniorami prowadził także drużyne seniorów. W ostatnim czasie trener Piotr Budziwojski związany był z GKS Żukowo, gdzie również prowadził drużyny juniorskie. Prywatnie trener Piotr Budziwojski jest żonaty, posiada dwie córki. Jest nauczycielem wychowania fizycznego w jednej ze szkół podstawowych w Gdańsku.

Obu trenerom życzymy szybkiej aklimatyzacji w naszym Klubie i samych sukcesów w pracy z uzdolnioną kartuską młodzieżą. Powodzenia.