Niestety po dwóch z rzędu zwycięstwach IV ligowa Cartusia 1923 Kartuzy doznała goryczy porażki ulegając na wyjeździe zajmującemu IV miejsce w  ligowej tabeli Stolemowi Gniewino 2:0 (0:0). Bramki dla gospodarzy zdobywali w 48 minucie Mateusz Dampc oraz w 93 minucie meczu Mateusz Wachowiak. Zwycięstwo gospodarzy jak najbardziej zasłużone. Kartuzjanie w dzisiejszym pojedynku nie zagrali najlepiej i nie stworzyli zbyt wielu sytuacji bramkowych. Szersza relacja i składy w rozwinięciu....

Dodatkowo kontuzja Damiana Nurka w 26 minucie meczu i konieczność zejścia tego zawodnika z boiska wymusiła także zmiany w szykach naszej drużyny, co z pewnością też miało wpływ na przebieg tego spotkania. Krtuzjanie od kilku kolejek grają z dodatkowym obciążeniem psychicznym jakim jest walka o utrzymanie w lidze, a co za tym idzie konieczność zdobywania punktów, najlepiej trzech w każdym meczu.  Konieczność zwycięstwa wymusza także bardzo nerwowe granie w tyłach, aby nie dopuścić do sytuacji bramkowych. Wszystko to powoduje pewnego rodzaju nerwowość i brak luzu w grze naszych zawodników, co bardzo widoczne było w sobotnim spotkaniu w Gniewinie. Kartuzjanie grając ze świadomością, że nie mogę popełnić błędów nie potrafili skonstruować akcji, która pozwoliłaby na strzelenie bramki. Najbliższy szczęścia był Mateusz Toporek, który strzałem tzw. „przewrotką” z 18 metra nieznacznie przestrzelił nad poprzeczką. Poza tym gra toczyła się głównie w środku pola, gdzie lepiej czuli się gospodarze, którzy grali dokładniej i częściej stwarzali sytuacje bramkowe, a dwie z nich zamienili na bramki. Przegrana w tym meczu na szczęście nie oznacza jeszcze nic, albowiem w dalszym ciągu Kartuzjanie pozostają w bliskiej odległości punktowej do pozostałych drużyn walczących o utrzymanie. Miejmy nadzieję, że póki szanse jeszcze są piłkarze Cartusii walczyć będą, aby pozostać w lidze.

Cartusia : Babiński- Wroński, Dampc (kpt.), Nurek (27’ Raulin), Iawński- Dawidowski, Adamkiewicz (70’ Sienkiewicz), Toporek, Sierszyński (68’ Kitowski), Niedźwiecki- Wołoszyk (73’ Leszkiewicz);

Rez.: Małkiński- Leszkiewicz, Sienkiewicz, Kitowski, Raulin;

Stolem : Olszowiec- Jezierski, Kankowski, Patok (86’ Madziąg), Dampc (58’ Nowakowski),  Lisowski, Sobczyński (65’ Patelczyk), Wachowiak (kpt.), Jeżowski, Klarecki, Behrendt;

Rez.: Dąbrowny- Styn, Koszałka, Patelczyk, Madziąg, Maciołek, Nowakowski;

Bramki : 1:0 Dampc (48’), 2:0 Wachowiak (90’+3)

Cartusia :  Adamkiewicz (ż), Dawidowski (ż), Niedźwiecki (ż);

Stolem : Jezierski (ż), Dampc (ż), Lisowski (ż), Klarecki (ż);