W sobotnie południe udane występy odnotowały dwie najstarsze grupy juniorów Cartusii 1923 Kartuzy. Najpierw na własnym boisku podopieczni trenera Karola Cichonia z rocznika 2001-03 na własnym boisku odprawili z kwitkiem drużynę GKS Kolbudy wygrywając spotkanie 3:1 (2:1). W drugim meczu podopieczni trenera Jerzego Meissnera z rocznika 2004-05 grając w I Lidze Wojewódzkiej pokonali na wyjeździe swoich rówieśników z ULKS U-2 Bytów aż 2:7 (0:1)....

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym na boisku treningowym Cartusii nasi najstarsi juniorzy choć przegrywali z GKS Kolbudy 0:1, to do końca pierwszej połowy strzelili jeszcze dwie bramki i na przerwę schodzili prowadząc 2:1. Po zmianie stron podopieczni Karola Cichonia dołożyli jeszcze jedną bramkę i ostatecznie wygrali zasłużenie ten pojedynek 3:1. Bramki w spotkaniu tym strzelali kapitan naszej jedenastki Gabriel Hirsz, który doprowadził do remisu 1:1 a potem Szymon Poroszewski oraz Szymon Kwidziński. Gatulacje.

W drugim spotkaniu rozgrywanym w Bytowie podopieczni trenera Jerzego Messnera rozgrywając swoje mecze w najwyższej lidze prowadzonej przez Pomorski ZPN tj. w I Lidze Wojewódzkiej pewnie poknali drużynę ULKS U-2 Bytów aż 2:7. Do przerwy nasi piłkarze skromnie prowadzili 0:1. Potem dołożyli jeszcze dwie bramki wychodząc na prowadzenie 0:3. Po tym prowadzeniu nastąpiło chwilowe rozluźnienie w szykach naszej drużyny, które pozwoliło gospodarzom dogonić naszą drużynę do wyniku 2:3. Końcówka spotkania należała już z powrotem do Cartusii, która dołożyła jeszcze cztery bramki wygrywając ostatecznie aż 2:7. Bramki w tym spotkaniu strzelali Kamil Lewandowski x 3, Maciej Sidor x 2 oraz po jednej bramce dołożyli jeszcze Filip Ptach oraz Olek Wydrowski. Dodajmy, że drużyna Jerzego Meissnera grała w spotkaniu tym bez swojego lidera Oliwiera Stenzel, który pauzował w spotkaniu za czerwoną kartkę. Gratulacje.