Już wkrótce najmłodsi juniorzy Cartusii (7-8 lat) z grupy Juniora F2 przystąpią do prestiżowego turnieju "Deichmann Minimistrzostwa" w Gdańsku. Będzie to już 11 edycja tego turnieju. Start rozgrywek 21 kwietnia 2018 r. o godz. 8:30. Drużyna Cartusii w ramach eliminacji miejskich rozegra swoje spotkania przez 7 kolejnych sobót z rzędu. Najlepsze drużyny z eliminacji wystąpią w finale ogólnopolskim. Główna nagrodą w turnieju jest wyjazd na mecz Ligi Mistrzów. Więcej o turnieju w rozwinięciu....

Turniej przeznaczony jest do dziewcząt i chłopców w wieku od 4 do 13 lat. Rozgrywane są Eliminacje Miejskie w formie kilkutygodniowej ligi oraz Finały Miejskie (faza play-off). W obu fazach biorą wszystkie zgłoszone do turnieju zespoły. Drużyny z kategorii wiekowych U-9 i U-11 po wygraniu Eliminacji Miejskich mają możliwość powalczyć w ogólnopolskim Finale Finałów o nagrodę główną – wyjazd na mecz Ligi Mistrzów . Spośród wszystkich zgłoszonych drużyn, losowane będą dwie ekipy szczęśliwców, których czeka niesamowita wycieczka do Dortmundu. Nikt nie odchodzi z pustymi rękoma! Każdy uczestnik za włożony trud i wielotygodniowe zmagania zostaje uhonorowany imiennym dyplomem i medalem. 

Pomysłodawcą i organizatorem Minimistrzostw jest Stowarzyszenie Kochamy Sport, działające wspólnie z partnerem tytularnym turnieju – firmą Deichmann. Marka zawodów budowana jest w oparciu o rzetelność i ciężką, systematyczną pracę. Współpracownicy dobierani są spośród ludzi, dla których organizacja turnieju dziecięcego jest czymś więcej niż tylko dodatkowym zajęciem. Pasja, kompetencje i zaangażowanie to najważniejsze cechy koordynatorów miejskich i pozostałych współpracowników. Projekt Minimistrzostw zdobył zaufanie kilkudziesięciu tysięcy rodzin, które dotychczas zdecydowały się wziąć udział w wielotygodniowej piłkarskiej przygodzie dla najmłodszych.

(źródło : kochamsport.pl)