W niedzielnym meczu w ramach 18 kolejki rozgrywek pomorskiej IV Ligi drużyna Cartusii 1923 Kartuzy pod wodzą nowego trenera Macieja Cieślika (informacja wkrótce w odrębnym artykule) udała się na mecz do Bytowa, gdzie zmierzyła się z miejscową Bytovią II. Po wyrównanym pojedynku Kartuzjanie skromnie wygrali 1:0 (0:0). Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 70 minucie Ryszard Dawidowski.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze, którzy dłużej utrzymywali sie przy piłce, jednak poza strzałami z dystansu i stałymi fragmentami gry nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Artura Babińskiego. Jako pierwsi poważniej zaatakowali jednak Kartuzjanie. W 10 minucie wychodzącego na pozycje sam na sam z bramkarzem Bytovii kapitana Cartusii Marcina Dampca fauluje jeden z obrońców gospodarzy, który za przewinienie to otrzymał żółtą kartkę. Do rzutu wolnego wykonywanego z 18 metra od bramki podszedł Przemek Iwański, który uderzył nad murem w krótki róg. Bramkarz Bytovii z trudem obronił to uderzenie odbijając piłkę na słupek, po czym futbolówka wyszła w pole. Chwilę później słupek bramki Cartusii obili jednak gospodarze. Była to 13 minuta meczu, w której piłkarze Bytovii wykonywali rzut rożny. Bita na krótki słupek piłka odbiła się od jednego z wbiegających tam napastników gospodarzy i zaskakując wszystkich poleciała w kierunku bliższego słupka, ale na szczęście odbiła się tylko od niego i przeleciała wzdłuż bramki wychodząc w pole. W 28 minucie gospodarze po rzucie rożnym oddali kolejny groźny strzał na bramke Cartusii. Tym razem futbolówka po strzale głową z 10 metra przeleciała nieznacznie nad poprzeczką. Kolejną próbę pokonania Artura Babińskiego gospodarze podjęłi w 39 minucie, w której oddali kolejny groźny strzał z okolic 22 metra. Ponownie futbolówka poszybowała nieznacznie nad poprzeczką.

W drugiej odsłonie do głosu coraz częściej zaczęli dochodzić piłkarze Cartusii. Najpierw groźniej zaatakowali jednak Bytowiacy, ktorzy w 56 minucie wykonywali kolejny rzut rożny. Kolejny raz dobrze bita piłka spadła na 8 metr, do której najszybciej dobiegł jeden z piłkarzy Bytovii, który oddał strzał głową. Piłka kolejny raz przelatuje na szczęście nad poprzeczką. W 58 minucie na boisku pojawił się Ryszard Dawidowski, który zmienił Łukasza Wołoszyka. Po krótkim pobycie na boisku zawodnik ten w 70 minucie dał prowadzenie gościom. W sytuacji tej Kartuzjanie wykonywali rzut rożny z lewej strony boiska. Dorzucona na dalszy słupek piłka spadła do zamykającego akcję Ryszarda Dawidowskiego, który przez nikogo nie atakowany uderzył z pierwszej piłki z lekkiego kąta, z 10 metra, po czym futbolówka zmierzając w kierunku bramki odbiła się jeszcze od stojącego na linii bramkowej obrońcy Bytovii i ostatecznie wpadła do siatki. Po stracie bramki gospodarze próbowali odrobić straty, ale nie byli w stanie rozbić dobrze funkcjonującej defensywy Cartusii. Swoich szanas w dalszym ciągu szukali głównie po stałych fragmentach gry. Najbardziej aktywnym w tym elemencie był zawodnik z nr 17 Patryk Wolski, który trzykrotnie uderzał z rzutów wolnych z okolic 20- 25 metra. Najbliżej szczęścia był w 76 minucie, kiedy to po jego strzale z wolnego z okolic 25 metra piłka odbiła się od poprzeczki bramki Cartusii. Kartuzjanie w 85 minucie mieli idealną okazję do podwyższenia wyniku i praktycznie odebrania już nadziei gospodarzom na korzystny wynik w tym meczu. Niestety okazji tej nie wykorzystał Marcin Dampc. W sytuacji tej bardzą ładną akcję z lewej strony boiska rozpoczął Franek Sierszyński, który mijając obrońcę Bytovii popędził z piłką w kierunku bramki. Wbiegając następnie w pole karne i dobiegając do linii końcowej wycofał futbolówkę na wprost bramki na 11 metr do nadbiegającego tam Marcina Dampca. Ten przez nikogo nie atakowany uderzył na bramkę z pierwszej piłki, ale trafił wprost w ustawionego na linii bramkowej golkipera gospodarzy Andrzeja Witan. Pomimo doliczonych do regulaminowego czasu gry 3 minut, wynik spotkania nie uległ już zmianie i pierwsze zwycięstwo Cartusii w rundzie wiosennej stało się faktem.

Cartusia : Babiński, Nurek, Adamkiewicz, Raulin, Iwański- Wołoszyk (58' Dawidowski), Sienkiewicz, Toporek, Dampc, Kitowski (79' Sierszyński)- Leszkiewicz (90' Piór);

Rez.: Petka- Dawidowski, Sierszyński, Piór, Wroński, Giec;

Bytovia : Witan- Błaszkowski, Czapiewski (77' Cierocki), Galikowski, Hendryk, Kaba, Kropidłowski, Piórkowski, Urbański, Wolski, Zagdan;

Rez.: Majewski- Bartelik, Cecot, Chajecki, Cierocki, Domżalski, Dunst;