W minioną środę w Kartuzach odbył sie przełożony z ubiegłej soboty sparing Cartusii 1923 Kartuzy z IV ligową Gedania Gdańsk. Podopieczni trenera Mariana Geszke pokonali Gdańszczan 3:0 (2:0) a bramki w tym spotkaniu strzelali Marcin Dampc (31'), Mateusz Niedźwiecki (34') oraz Kacper Paninski (88'). W drużynie Cartusii zagrało bardzo wielu młodych piłkarzy, w tym trzech zaliczyło debiuty w seniorskiej piłce. Są to Gabriel Hirsz (ur. 2001'), Filip Petke (01') oraz Teofil Wezel (02'). Cartusia zagrała w składzie ....

Małkiński (25' Pettke, 46' Babiński, 70' Wezel)- Wołoszyk, Siłkowski, Adamkiewicz, Iwański (60 Wroński), Leszkiewicz (46' Paninski), Raulin (46' Toporek, 70' Hirsz), Dampc, Sienkiewicz (46' Sierszyński), Niedźwiecki (46' Kitowski)- Giec; 

W składzie Cartusii zabrakło jedynie Przemka Skorowskiego, który zmaga się z drobną kontuzja kolana oraz Pawła Piór, który z powodów rodzinnych nie uczestniczył w sparingu. Niestety w meczu tym kontuzji stawu skokowego nabawił się Mateusz Toporek, ale miejmy nadzieję, że jest to drobny uraz.

Pomimo młodej drużyny Cartusii, szczególnie w drugiej połowie, obie ekipy stworzyły dość wyrównany pojedynek, jednak bardziej skuteczni byli piłkarze Cartusii.

Kolejny mecz Cartusia zagra już w najbliższą sobotę a jej przeciwnikiem będzie druga drużyna Bałtyku Gdynia, której trenerem jest były szkoleniowiec Cartusii Jerzy Jastrzębowski. Planowany początek tego meczu to godz. 13.00 a miejsce to Narodowym Stadion Rugby w Gdyni.  W tym samym miejscu, tylko we wtorek o godz. 17.00 Kartuzjanie rozegrają mecz towarzyski z pierwszą drużyną Bałtyku występującą na codzień w III Lidze. Trenerem Bałtyku jest z kolei Sebastian Letniowski, który przez kilka prowadził GKS Przodkowo.